منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۸
شناسه خبر: 356376
گروه :خبر
1
 

افزایش قیمت‌ها دامن دانشگاههای قشم را گرفت/

بی رغبتی دانشجویان از تحصیل در دانشگاههای قشم ره آورد تدبیر و امید

افزایش قیمت بلیط شناورهای دریایی مسیر تردد قشم-بندرعباس بدون هیچ گونه توجیه موجی از نارضایتی دانشجویان دانشگاههای قشم را بهمراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ دولت تدبیر و امید زمانی که سکان کشور را به دست گرفت وعده کنترل گرانی و افزایش بی رویه قیمت را در کل کشور سر داد اما حال با گذشت سه سال از روی کار آمدن دولت فعلی در برخی از استانها از جمله استان هرمزگان بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتضادی و معیشتی خانواده ها بدون هیچ گونه دلیل قابل قبولی زمزمه های افزایش قیمت بلیط شناورهای حمل و نقل دریایی شنیده می شود.

جزیره پهناور قشم با دارا بودن دانشگاههای مختلف از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی و … هرساله تعدادی زیادی دانشجو از کل کشور در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای ادامه تحصیلات جذب دانشگاههای این جزیره می شوند تا سطح تعلیمات خود را در رشته های تخصصی و مورد علاقه خود و متناسب با نیاز جامعه افزایش دهند بلکه بتوانند گام های موثری در راستای آبادانی کشور بردارند.

خبر ناگهانی افزایش قیمت بلیط شناورها در مسیر تردد بندرعباس- قشم و بالعکس بدون افزایش قیمت سوخت این گونه وسایل حمل و نقل دریایی هیچ گونه توجیه اقتصادی جز منفعت شخصی ندارد.

در حال حاضر قیمت بلیط شناور 12500 تومان است که طبق زمزمه هایی که شنیده می شود قرار است طبق دستور مسئولان استانی بویژه نماینده عالی دولت در استان و مسئولان جزیره قشم به 16 هزار تومان افزایش یابد که باعث نارضایتی دانشجویان دانشگاههای این جزیره شده است.

اگر اسکله تردد شناورها در اثر طوفان تعطیل باشد دانشجویان برای حضوردر کلاسها بایستی راه خشکی که حدود 2ساعت و نیم در مسیر رفتن به قشم را انتخاب کنند که هزینه بیشتری نسبت به مسیر دریایی باید بپردازند زیرا از بندرعباس تا بندرپل حداقل کرایه تاکسی 18 هزار تومان و از بندر لافت تاقشم 12هزار تومان است که هردفعه برای رفت وبرگشت در حالت خوشبینانه بایستی مبلغ  60هزارتومان هزینه کنند البته بدون در نظر گرفتن هزینه از دانشگاه تا محل اسکان و غذایی که  در مدت اقامت بایستی تهیه کنند در صورتی که اکنون که قیمت بلیط افزایش پیدا نکرده است تمام هزینه یک روزه دانشجویان بهمراه غذا 50هزار تومان است.

افزایش قیمت بلیط شناورها به تبع خود باعث افزایش قیمت کرایه تاکسی و سوئیت های اجاره ای در قشم می شود که نارضایتی دانشجویان و خانواده های آنان را بدنبال دارد.

در گذشته شهریه ثابت دانشگاهها از ابتدای ورود به دانشگاه تا زمان فارغ التحصیلی ثابت بود اما در سال های اخیر به لطف دولت تدبیر و امید شهریه ثابت همچون شهریه متغیر روند صعودی را طی را می کند که در گذشته موجی از نارضایتی دانشجویان را بهمراه  داشت اما اخیرا با افزایش فیمت شناورها شدت نارضایتی ها افزایش یافته است.

با انتشار خبر افزایش بلیط شناورها دانشجویان به شدت اعتراض کردند و برای اینکه بتوانند تحصیلات خود را ادامه دهند خواهان تخفیفات دانشجویی  برای بلیط شناورها بودند..

اختصاص تخفیف در قیمت بلیط شناور برای دانشجویان

ط.ف یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحدقشم در گفتگو با خبرنکار هرمزپرس با بیان اینکه خبر افزایش بلیط شناورها باعث نگرانی اکثر دانشجویان شده است، گفت: دوسال است با وجود مشقت ها و کمبود منابع مالی صرفا برای ادامه تحصیل وارد این دانشگاه شدم تا تحصیلات خود را دررشته مورد علاقه خود ادامه دهم.

وی با اشاره به اینکه در این مدت با تمام سختی ها دست و پنجه نرم می کردم، اظهار کرد: با افزایش قیمت بلیط قطعا از تعداد دانشجویان دانشگاههای این جزیره با گذشت زمان کاسته می شود اما اگر دولت در هنگام خرید بلیط شناور در قیمت بلیط تخفیفات دانشجویی را اختصاص دهد می تواند جلوی این فاجعه را بگیرد.

این دانشجو ادامه داد: اگر طبق خبرهایی که شنیده می شود قیمت بلیط افزایش پیدا کند قاعدتا درسایر امور از جمله کرایه تاکسی تا دانشگاه و اجاره سوئیتها تاثیرات خود را می گذارد.

وی افزود: با وجود قیمت بلیط فعلی برخی از خانواده ها و دانشجویان در مضیقه قرار دارند اگر قیمت افزایش پیدا کند که اوضاع اسف باری جامعه دانشگاهی جزیره قشم را فرا می گیرد.

باافزایش قیمت بلیط حاضر به ادامه تحصیل در دانشگاه قشم نیستم

ن.م یکی دیگر از دانشجویان دانشگاههای قشم در واکنش به افزایش نزخ قیمت بلیط شناورها بیان کرد: اگر به سه سال قبل باز گردم بعنوان فردی که قرار بود در دانشگاه قشم تحصیل خود را ادامه دهد با افزایش قیمت بلیط هیچگاه حاضر به ادامه تحصیل در دانشگاه قشم نمی شدم.

وی افزود: در حال حاضر که هنوز قیمت بلیط گران نشده هزینه رفتن به قشم 50هزار تومان است اگر طبق شنیده ها قیمت افزایش پیدا کند دانشجویان روزانه حداقل مبلغ 70هزار تومان بایستی هزینه کنند.

این دانشجو اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش بی  رویه قیمت ها ازتعداد دانشجویان نسبت به سال های قبل کاسته شده است اگر قیمت بلیط ها همچنان افزایش پیدا کند دیگر هیچ فردی برای ادامه تحصیل دانشگاههای قشم را انتخاب نمی کند و دانشگاهها از رونق می افتد.

این دانشجو با بیان اینکه جامعه دانشگاهی قشم در معرض از دست دادن دانشجو است، اظهارکرد: مسئولان دانشگاههای قشم با رایزنی با مسئولان مربوطه بایستی از افزایش قیمت بلیط جلوگیری کنند و یا حداقل برای دانشجویان تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر گاهی در فصل برگزاری کلاس ها و امتحانات گاهی بامشکل کمبود شناور روبرو می شویم لذا باید نسبت به تردد بیشتر دانشجویان شناورهایی مخصوص دانشجویان در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر