منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
شناسه خبر: 314247
گروه :خبر
IMG01544457
 

گفتگو با اولین هرمزگانی راه یافته به بورس درزمینه عرضه خرما؛

بی ثباتی بازار عامل مخربی در صنعت تولید است/جوانان جویای کار به مدرک تحصیلی اکتفا نکند

فعال اقتصادی هرمزگانی نوسانات بازار ارز را مهمترین مشکل پیش روی تجار دانست و تاکید کرد:بی ثباتی بازار عامل مخربی بر صنعت تولید کشور است و تاجران ما قدرت تصمیم گیری ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کاووس کریمی، جوان 34 ساله هرمزگانی است که در زمینه تولید و بسته بندی خرما فعالیت دارد وی فعالیت خود را از سال 86در شهرک صنعتی جایین واقع در شهرستان حاجی آباد در زمینه نگهداری از خرما و سردخانه های صنعتی آغاز نموده است و اکنون بیش از هشت سال است که در زمینه اقتصادی هرمزگان فعالیت دارد.

 

کریمی در گفتگو با خبرنگاراقتصادی هرمز اظهار کرد: با سرمایه اولیه 200میلیون تومانی و تسهیلات بانک کشاورزی و با همکاری پدر و برداردم فعالیت خود را آغاز کردم و هم اکنون زمینه اشتغال برای بیش از 35نفر نیروی روز مزد و 15 نفر نیروی کار ثابت در شرکت خود فراهم نموده ام.

 

وی افزود:بسته بندی خرماهای مرغوب مانند کریته، مضافتی و پیارم را در بسته بندی های 500گرمی تا 10کیلوگرمی را انجام می دهیم و تولیدات خود را به کشورهای افغانستان، روسیه، ترکیه ، هندوستان و امارات صادر می کنیم.

 

این فعال اقتصادی هرمزگانی بابیان اینکه صنعت خرما فصلی است اما در شرکت در تمام سال فعال است، گفت:در سال گذشته اولین واحد تولید نبات در جنوب کشور را راه اندازی کردم همچنین  اولین هرمزگانی هستم که واحد فروش خرما در بازار بورس ایران را فراهم نموده ام.

 

وی نوسانات بازار ارز را مهمترین مشکل پیش روی تجار دانست و تاکید کرد:بی ثباتی بازار عامل مخربی بر صنعت تولید کشور است و تاجران ما قدرت تصمیم گیری ندارد.

 

کریمی یادآور شد:میزان خرما تولید شده در استان هرمزگان اندک است و اکثر خرماها به دلیل شرایط آب و هوایی استان و نوع گونه نخل ها در شهرستان های میناب و رودان دچار ریزش می شوند که اغلب مرغوب نیستند از این رو تنها بخش زیارتعلی در شهرستان رودان و حاجی آباد مرغوب ترین  خرماهای استان را تولید می کنند.

 

صنعتگر هرمزگانی حمایت از تولید کننده به نفع تاجران است،تصریح کرد:تزریق نقدینگی باید در صورتی انجام شود که باعث متضرر شدن تاجر نشود لذا باید به واحد هایی که فعال هستند و روی پای خود ایستاده اند تسهیلات ارائه شود تا از تولید کننده حمایت شود.

 

وی با اشاره به تولید محصولات خارج از فصل در استان بیان کرد: هرمزگان نیاز به سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای فروش و انبار در کشورهای مانند ترکیه و هندوستان دارد تا با ایجاد واحدهای فروش از طریق دولت و بخش های خصوصی محصولات استان به صورت مستقیم در کشورهای هدف عرضه شود.

 

 

کریمی آموزش و حرفه را به جوانان توصیه کردو گفت: من نیز مانند بسیاری از جوانان سرزمینم در انتظار کار بود و تصور می کردم امکان اشتغال وجود ندارد اما زمانی که وارد بازار کار شدم متوجه شدم که مفهموم کار را بلد نبودم و عملا جوانان تحصیلکرده ما نیز هیچ نمی دانند لذا جوان باید جویای کار باشد و به مدرک تحصیلی اکتفا نکند چرا که در سرزمین ما نسبت به سایر کشورها زمینه اشتغال بیشتری وجود دارد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است