منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۰
شناسه خبر: 221141
گروه :خبر
image380630

ابتدای قضیه این است که تعامل کنید، معامله کنید، با همه جریان‌ها در دنیا بسازید، اقتصاد و درآمد ما چنین است، ازاینجا قصه شروع می‌شود و رهگذر و منفذ برای دشمنان اسلام در یک سرزمین اسلامی باز می‌شود، آن روزی که دشمن نفوذ کرد، تا آخرش به هیچ‌چیز جز براندازی اسلام و قرآن از این سرزمین قانع نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس در حرم امام رضا (ع)، ضمن تسلیت رحلت عالم عالی‌مقام، مرحوم آیت‌الله خزعلی، گفت: داغ جان‌گداز رحلت عالم بزرگوار، الگوی جهاد و مقاومت خستگی‌ناپذیر، مرحوم آیت‌الله خزعلی (ره)، بر قلب و دل و سینه جامعه انقلابی ما و نیروهای متدین و حزب‌اللهی سنگینی می‌کند.

از دست دادن آیت‌الله خزعلی، ثلمه ای برای نظام بود

وی خاطرنشان کرد: از دست دادن این ذخیره بزرگ و ارزشمند امام برای صف مقدم جبهه انقلاب، در حقیقت ثلمه ای در جامعه انقلابی ما بود و امیدواریم خداوند متعال، این رخنه را به وجه احسن برای جامعه ما جبران کند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: در ایام مناسک حج در کنگره بزرگ اسلامی حج در خانه خدا هستیم، درحالی‌که متأسفانه این سرزمین مقدس در دست مزدوران ناپاک استکبار جهانی به صورتی درآمده است که نه قدرت و نه انگیزه ای برای اداره این سرزمین مقدس و مدیریت انجام مناسک و واجبات دارند.

دهه ذی‌الحجه شاهد کشته شدن مسلمانان در دو قبله بود

وی با اشاره به حادثه اخیر در مکه مکرمه، گفت: متأسفانه امروز شاهد ضایعه جبران‌ناپذیر، از دست رفتن برادران و خواهرانمان بر اثر سوء مدیریت و بی‌توجهی و بی‌دقتی جریان حاکم سعودی در خانه خدا بویدم؛ ما در دهه ذی‌الحجه امسال، شامل دو جریان اسفبار هستیم، کشته شدن مسلمان‌ها در دو قبله، در مسجدالحرام و در مسجدالاقصی.

بی‌کفایتی مزدوران آل سعود در ادامه کشتار صهیونیست‌هاست

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در مسجدالحرام به خاطر بی‌کفایتی، بی‌عرضگی و ناشایستی یک حکومت دست‌نشانده و مزدور استکباری، آل سعود خائن و در مسجدالاقصی، شاهد جنایات صهیونیست‌ها هستیم، آیا تقارن این دو حادثه، یعنی از دست رفتن مسلمان‌ها در مسجدالحرام و در مسجدالاقصی، این حقیقت را ثابت نمی‌کند که آبشخور آل سعود ملعون و صهیونیست، یک آبشخور در دنیاست و حکام سعودی، همان صهیونیست‌های حاکم بر سرزمین مقدس قدس‌اند که بر سرزمین مقدس حرمین شریفین حاکم شده‌اند و این حقیقت بازگوکننده این واقعیت است که این دو جریان از یک آبشخور استکباری و سیاسی در دنیا الهام می‌گیرند، هم در سرزمین مسجدالحرام مردم به خاک و خون کشیده می‌شوند و هم در مسجدالاقصی مسلمانان به خاک و خون کشیده می‌شوند و این براثر نفوذ دشمن در سرزمین اسلامی است.

وقتی دشمن بر سرزمین اسلامی مسلط شود، به چیزی جز براندازی اسلام رضایت نمی‌دهد

وی با بیان اینکه وقتی دشمن بیاید در یک سرزمین اسلامی و کشور اسلامی نفوذ کند، طبیعی است که مسئله به چنین جایی کشیده می‌شود، گفت: ابتدای قضیه این است که تعامل کنید، معامله کنید، با همه جریان‌ها در دنیا بسازید، اقتصاد و درآمد ما چنین است، ازاینجا قصه شروع می‌شود و رهگذر و منفذ برای دشمنان اسلام در یک سرزمین اسلامی باز می‌شود، آن روزی که دشمن نفوذ کرد، تا آخرش به هیچ‌چیز جز براندازی اسلام و قرآن از این سرزمین قانع نخواهد شد.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: مقام معظم رهبری، نکته‌ای که در روزهای اخیر بر آن تکیه می‌کنند، هشیاری و بیداری مسؤولین نظام و توجه مردم در پیشگیری از نفوذ امنیتی، اقتصادی،فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن به داخل جامعه و کشور است.

فعالیت هر جریان در عرصه اقتصاد و سیاست، نباید راه نفوذ دشمن را باز کند

وی تأکید کرد: هر مسئله‌ای می‌خواهد انجام بگیرد، هر توافقی بشود، هر جریانی در عرصه سیاست بین‌المللی یا در عرصه‌های اقتصادی بخواهد به وجود بیاید، مسؤولین نظام موظف‌اند به گونه ای مدیریت کنند که این منفذ برای دشمن باز نشود، راه برای نفوذ دشمن در داخل کشور ایجاد نشود و نکته مهمی که در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران، مقام معظم رهبری فرمودند، این است که «نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن، خطرناک‌تر از نفوذ امنیتی و اقتصادی دشمن است».

همه مردم و مسؤولان موظف به جلوگیری از نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن هستند

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: معنای این حرف این است که شما مردم موظفید از مجموعه عوامل و عناصری که عامل نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن در داخل کشور می‌شود جلوگیری کنید و جلودار صف مقابله نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن، مسؤولین نظام، قوای مسلحه کشور، نیروهای هوشیار و بیدار، نهاد مقدس سپاه پاسدارانی که وظیفه پاسداشت انقلاب به تعبیر مقام معظم رهبری دارند، هستند.

 

نفوذ فرهنگی دشمن، تغییر فکری را به دنبال خواهد داشت

وی راه نفوذ فکری دشمن را نفوذ فرهنگی دشمن دانست و افزود: اگر دشمن موفق شد جریان فرهنگی خود را در کشور راه بیندازد، یعنی بی‌بندوباری‌ها، لاابالی‌گری‌ها و شهوت‌رانی‌های مرز نشناسد و تحت عنوان هنر، تفریح و تحت عنوان رفاه، منکرات شرعیه را در کشور رواج پیدا کند، این نفوذ فرهنگی دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: برادران، خواهران، آنانی که خیال می‌کنند به اسم آزادی و هنر باید کنسرت در این مملکت آزاد شود مخصوصاً در این شهر امام رضا، حساب کنند اصلاً میدان کنسرت میدان جولان کدام قدرت است و میدان اشاعه کدام فرهنگ است، موسیقی یک مسئله است، مسئله شرعی است، هرکسی مقلد مرجع تقلید خودش است اما کنسرت میدان را در کشور برای چه‌کاری باز می‌کند؟

مسؤولان باید دغدغه رفاه داشته باشند اما نه فرهنگبی‌بندوباری‌

وی یاد آور شد: مسؤولان ما باید دغدغه لذایذ، رفاه و تفریح مردم و جوانان را داشته باشند اما کدام رفاه و تفریح؟ رفاه و تفریحی که بشود عرصه جولان فرهنگ دشمن؟ فرهنگ دشمن لاابالی‌گری است، فرهنگ دشمن بی‌بندوباری است، فرهنگ دشمن ولنگاری است، اگر بنا شد این فرهنگ در سایه ولنگاری‌ها و بی‌بندوباری‌ها مخصوصاً در سایه ترویج و اشاعه بی‌حجابی‌ها و بدحجابی‌ها در کشور توسعه پیدا کرد، نفوذ فرهنگی دنباله‌اش نفوذ فکری می‌آید.

جوانی که به دنبال شهوت‌رانی باشد، دیگر معتقد به انقلاب نخواهد بود

امام جمع مشهد مقدس گفت: این جوانی که به دنبال شهوت‌رانی و لذایذ تحت عنوان آزادی در رفاه و لذایذ برود، دیگر معتقد به این انقلاب نیست، دیگر اصول و ارزش‌های انقلاب برایش ارزش ندارد، دیگر پای این انقلاب نمی‌ایستد تا شب عملیات زیر باران آتش، آن صحنه‌هایی که هشت سال در دفاع مقدس از ایثارگری‌های این مردم ما مشاهده کردیم، دیگر پیش نمی‌آید چون اعتقادی به اصولی ندارد که بخواهد پای این قضیه بایستد.

وی ادامه داد: توجه کنید که نفوذ فرهنگی دشمن باعث نفوذ فکری دشمن می‌شود؛ امروز در این نماز جمعه، جمعی از عزیزان جوان بااحساس با هیچان به‌عنوان پای پیاده به زیارت سیدالشهدا رفتند، از امروز حرکتشان شروع‌شده از نماز جمعه، در نماز جمعه شرکت کرده‌اند، از تربت مقدس امام هشتم به‌طرف تربت کربلای معلا با پای پیاده بروند، یعنی روزی به عاشورای امام حسین(ع) در سرزمین کربلا برسند و بگویند آقا اگر زمانه ما را تأخیر انداخت و آن روز نبودیم در رکاب شما جان دهیم، جان بازی خودمان را از تربت میوه دلت امام هشتم، با پای پیاده راه‌پیمایی کردن تا تربت شما ثابت می‌کنیم.

پیاده‌روی به‌سوی کربلا، حرکت نمادین انقلابی بودن است

آیت الله علم الهدی اضاف کرد: این حرکت، یک حرکت نمادین در جهت استقرار و ثبات فکر انقلابی در نسل ما و جوان‌های ماست، این جوانی که امروز با پای پیاده از مشهد به استقبال عاشورای امام حسین حرکت کرده،می‌رود به کربلا، ۳۵ روز مانده به عاشورا، از الآن یا حسین گویان با پای پیاده بیابان می‌پیماید و به آنجا می‌رود، روزی که قرار باشد دشمن به اسلام ما، دین ما، ارزش‌های ما، مرزوبوم ما و قبه الاسلام ما دشمن بخواهد دخالت کند،ا نی همان جوان است که در نیمه‌شب عملیات زیر باران آتش هم خواهد رفت و دشمن سعی دارد این احساس را از جوان‌های ما بگیرد، این عقیده را از جوان‌های ما بگیرد و نظر دشمن این است، چطوری می‌تواند این احساس را بگیرد؟

ابزار فرهنگی دشمن، مو دختر بدحجاب و آوازه‌خوان است

وی با اشاره به ضرورت ترویج حجاب در جامعه خاطرنشان کرد: با موی پریشان روی صورت آرایش‌کرده یک دختر بدحجاب و یک زن بی‌حجاب، چطور این را بگیرد؟ با نوازندگی یک دختر و یک زن با موی پریشان در یک صحنه کنسرت و آوازه‌خوانی یک آوازه‌خوان و کف زدن و هورا کشیدن و دختر و پسر. این راه نفوذ فرهنگی دشمن برای نفوذ فکری است که مقام معظم رهبری فرمودند خطرناک‌تر از نفوذ اقتصادی و امنیتی است؛ راه نفوذ سیاسی دشمن، دروازه باز مردم‌سالاری در این مملکت است، در عرصه انتخابات، این دروازه باز مردم‌سالاری انتخابات، راه نفوذ سیاسی دشمن است، فکر نکنید که در انتخابات، جاسوس آمریکایی یا جاسوس انگلیسی می‌آید کاندید شود و رأی مردم را بگیرد، مردم ما هوشیارتر و بیدارتر از این حرف‌ها هستند، دشمن هم می‌داند با جلو انداختن یک جاسوس آمریکایی و انگلیسی در عرصه انتخابات، به تعبیر مقام معظم رهبری نمی‌تواند در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی ما دخالت کند.

دشمن در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم سازی نفوذ می‌کند

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: فرمودند «نفوذ سیاسی دشمن، نفوذ در عرصه تصمیم‌گیری، اگر نه در عرصه تصمیم سازی است»؛ عرصه تصمیم‌گیری کجاست؟ مجلس و دولت؛ اگر نتوانست در اینجا نفوذ کند دشمن، در عرصه تصمیم سازی نفوذ می‌کند، عرصه تصمیم سازی، بدنه کارشناسی مجلس و دولت است، آنجا نفوذ می‌کند، دشمن می‌داند جاسوس نشان‌دارش نمی‌تواند دقیقاً بیاید و در این عرصه وارد شود و نفوذ کند اما راه نفوذ دشمن این است که وقتی مردم برحسب اطمینانی که دارند، یک آقایی را انتخاب کردند، فرستادند در مجلس، دشمن آنجا با ما کار دارد، قبل از این انتخابات با ما کاری ندارد.

آمریکا و انگلیس از نمایندگان زاویه‌دار با ولایت نیرو جذب می‌کنند

امام جمعه مشهد مقدس گفت: وقتی مردم انتخاب کردند و فرستادند به مجلس، دشمن غربال می‌کند در منتخبین مردم، زمینه همکاری دشمن با کیست؟ آنجا نیروی خودش را انتخاب می‌کند، آنجا می‌آید نفوذ سیاسی می‌کند و این را بدانید، کسانی را که شما انتخاب می‌کنید از هر حزب، جریان، گروه و سیاستی که می‌خواهد باشد، آنانی که وقتی رفتند به مجلس زمینه همکاری با دشمن پیدا می‌کنند و در غربال دشمن در مشت دشمن قرار می‌گیرند، کسانی‌اند که با مقام ولایت زاویه‌دارند، این یک مسئله قطعی است؛ به هرکسی می‌خواهید رأی دهید اما به زاویه‌دار با مقام ولایت رأی ندهید.

مردم نباید به کاندید زاویه‌دار با ولایت رأی دهند

وی تأکید کرد: تا هنگامی که مطمئن نشدید یک آقای کاندیدایی که منتخب شماست، با مقام معظم رهبری زاویه ندارد، رأی ندهید، این وظیفه شما مردم است، از نفوذ سیاسی دشمن جلوگیری کنید، این زاویه‌دار با ولایت آنجا که رفت، ممکن است اول چیزی بارش نباشد اما آنجا که رفت، دقیقاً عنصری است که در غربال دشمن قرار می‌گیرد و دست‌چین می‌شود و این می‌شود راه نفوذ سیاسی دشمن، این نکته‌ای است که مقام معظم رهبری فرمودند که نفوذ سیاسی دشمن، خطرناک‌تر از نفوذ امنیتی و اقتصادی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است