منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷
شناسه خبر: 305521
گروه :خبر
13950116000599_PhotoA

در یک هفته اخیر شاخص بورس به طور مستمر نزولی بوده که در دوران پسابرجام بی‌سابقه است و شاخص بورس روز چهارشنبه هم از مرز روانی 80 هزار واحد نیز کمتر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شاخص کل بورس روز گذشته برای ششمین روز متوالی کاهش یافت.

بازار سرمایه که پس از اجرای برجام در 27 دی‌ماه سال گذشته به طور طوفانی رو به رشد گذاشته بود و تا پایان سال 15 هزار واحد رشد کرد، از ابتدای سال جدید به مانع خورده است.

شاخص بورس از حدود 65 هزار واحد در روز اجرای برجام (27 دی‌ماه) به بالای 80 هزار واحد در روزهای پایانی سال 94 رسید تا یکی از هیجانی‌ترین هفته‌های تاریخ بازار سرمایه را رقم بزند.

در 2 ماه پایانی سال 94 تقریبا همه روزه شاهد رکوردشکنی بورس بودیم و شاخص شرکت‌های مختلف روز به روز افزایش می‌یافت و حتی سهام برخی شرکت‌ها تا چند برابر افزایش یافت.

عده‌ای از کارشناسان رشد هیجانی بورس در روزهای پس از برجام را رشدی حبابی می‌دانستند و نسبت به احتمال  ترکیدن این حباب هشدار می‌دادند.

استدلال کارشناسان این بود که در وضعیت درآمدی بسیاری از شرکت‌های بورسی در دوران پسابرجام تغییری ایجاد نشده که رشدهای چند برابری ارزش سهام آنها را توجیه کند.

در وضعیت درآمدزایی صنایعی چون خودروسازی و بانکداری هم در پسابرجام اتفاقی نیفتاده بود و فقط بحث امضای تفاهم‌نامه‌ با شرکت‌های اروپایی و رفع تحریم‌ها مطرح بود که به تدریج مشخص شد با بدعهدی آمریکا، بسیاری از از این مباحث هم عملیاتی نشده است.

با آغاز سال جدید، وضعیت بورس از آن رشد هیجانی فاصله گرفته و در 2 هفته اخیر به تدریج شاخص بورس نزولی شده است.

در یک هفته اخیر شاخص بورس به طور مستمر نزولی بوده که در دوران پسابرجام بی‌سابقه است. شاخص بورس روز چهارشنبه هم از مرز روانی 80 هزار واحد سقوط کرد.

در حالی که در روزهای قبل نزول بورس در سطح اندک و چند ده واحدی بود، روز گذشته به ناگاه شاخص بورس بیش از 500 واحد کاهش یافت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان