منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
شناسه خبر: 327702
گروه :خبر
13950322000573_PhotoA

نگرانی از ترویج اندیشه‌های امام خمینی(ره) در مبارزه با استکبار، BBC را بر آن داشت تا مقاله‌‌ای به زبان قرقیزی برای تحریف اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران منتشر نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بتازگی در سایت بی‌بی‌سی قرقیزستان یک مقاله با توضیحات فراوان به زبان قرقیزی با تیتر «توافق مخفیانه امام خمینی (ره) با واشنگتن» منتشر شد که در آن با استفاده از سندسازی خبرنگاران این رسانه سعی در تأیید همکاری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آمریکا دارد.

این در حالی است که بی‌بی‌سی پیش از این، این نوع گزارش‌ها را به زبان قرقیزی منتشر نمی‌کرد اما به زبان‌های گوناگون از جمله فارسی کاملا فعال بود.

کارشناسان معتقدند ترویج اندیشه‌های امام خمینی(ره) در مبارزه با استکبار، بی‌بی‌سی را بر آن داشته تا با تحریف افکار استکبار ستیزانه معمار بزرگ انقلاب معبری برای نفوذ ابرقدرت‌ها در آسیای مرکزی ایجاد کند.

علاوه بر این در متن این مقاله به ملاقات‌های مخفی مقامات جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب با برخی مقامات وزارت امور خارجه آمریکا نیز اشاره شده است.

با انتشار این مقاله به زبان قرقیزی، انتظار می‌رود ابرقدرت‌های جهانی، حضور و نفوذشان در آسیای مرکزی را افزایش دهند و در کوتاه‌مدت در همه کشورهای این منطقه رسانه‌های جدید با منابع مالی خارجی به تدریج تأسیس شوند و رسانه‌های جهانی نیز فعال‌تر وارد عمل شوند.

همچنین، انتشار مطالب به زبان‌های مختلف از جمله قرقیزی در مورد سیاه‌نمایی در افکار و راه امام خمینی(ره) اکنون در برخی استان‌های قرقیزستان بویژه مناطق پرجمعیت کلید خورده که به معنای آغاز دوره جدید جنگ‌های اطلاعاتی با هدف جذب طرفدار دنبال می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان