منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
شناسه خبر: 351278
گروه :خبر
1937629

عکاس هرمزگانی به وضعیت فرهنگی و هنری هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان از لحاظ فرهنگی و هنری استان غنی محسوب می شود اما متاسفانه جدی گرفته نمی شوند تا که در درون افراد دفن می شوند؛ گفت: نا آشنایی فرهنگی مردم با فرهنگ عکاسی از مهم ترین مشکلات پیش روی عکاسان ایرانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مجید عاشوری عکاس هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال 1389 با کار خبری عکاسی رو شروع کردم ؛ افزود: در کودکی هم دوربین کوچیکی داشتم که با آن عکاسی می کردم.
وی اظهار کرد:برای تهیه یک عکس خوب باید هدف یا موضوع مشخصی مد نظر داشته باشیم و کادربندی مناسب و در آخر نور دهی مناسب از ویژگی های یک عکس خوب است.

 

نا آشنایی فرهنگی مردم با فرهنگ عکاسی مهم ترین مشکل پیش روی عکاسان

عاشوری به مشکلات پیش روی عکاسان ایرانی اشاره کرد و گفت: نا آشنایی فرهنگی مردم با فرهنگ عکاسی از مهم ترین مشکلات پیش روی عکاسان ایرانی است و همچنین مشکلات سیاسی که مایل نیستم درباره ی آن صحبت کنم.
عکاس هرمزگانی به وضعیت فرهنگی و هنری هرمزگان پرداخت و تصریح کرد: استان هرمزگان از لحاظ فرهنگی و هنری استان غنی محسوب می شود اما متاسفانه جدی گرفته نمی شوند تا که در درون افراد دفن می شوند.
مجید عاشوری بیان کرد: عکاسی ثبت بهتری لحظات زندگی است چون انیشتین می گوید کمرنگ ترین جوهر ها از ماندگار ترین ذهن ها ماندگار تر هستند و همچنین عکاسی از طبیعتی است که به اشتراک گذاشتن منظره های زیباست .
وی خاطر نشان کرد: در بیشتر موضوعات غالب عکاسی سعی کردم ورود داشته باشم اما اکثرا عکس های خبری بوده است و از عکاسی آنالوگ و دیجیتال بیشتر آنالوگ را می پسندم دوست دارم عکسم دست پخت خودم باشد ولی در حال حاضر با دیجیتال انجام می دهم.

 

شخصا مایل به شرکت در مسابقات عکاسی نیستم

عکاس هرمزگانی اضافه کرد: در راه هنر عکاسی با پیشنهاد هایی به بنده شد اما شخصا مایل به شرکت در مسابقات عکاسی نیستم اما در کار خبری مقام های ناچیزی داشتم و برای موفقیت در عکاسی راه های زیادی وجود دارداما مهم تر از همه علاقه می باشد تا در این راه موفق شویم.

 

عاشوری با بیان اینکه تاکنون هر چه اطلاعات درباره عکاسی دارم با مطالعه شخصی بوده است ؛ تصریح کرد: در برخی موارد در خصوص عکاسی  از اساتید سوال می کردم و یک عکس می تواند به افکار مخاطب جهت دهد و این یکی از تاثیر گذاری عکس بر مخاطب می باشد.

 

بهترین عکسم در باغات هرمزگان گرفتم

وی با اشاره به کار جدید در دست تهیه خود ؛ افزود:در حال حاضر در فکر گرفتن عکس نجومی هستم و همچنین برای عکاسی نباید جایی دنبال سوژه گشت ، بلکه به هرچیزی باید به دیده سوژه نگاه کرد و بهترین عکسم از نظر شخصی ام در باغات هرمزگان بود که از یک درخت گرفتم.

 

 نظر و حس واقعیتون نسبت به این کلمات رو بیان کنید( لطفا کوتاه ) 

دوربین:وسیله ای که وقتی در دست دارم غرورم چند برابر می شود.

سوژه:تمام وقایع اطرافم.

مادر:در حدی نیستم بخواهم درباره اش نظر بدهم چون خیلی برایم مقدس است.
مسافرت: یک فرصت است.
عشق: یک چیز مقدس است.
ورزش:صدرصد سلامتی.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است