منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
شناسه خبر: 311126
گروه :خبر
2323

مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان بیان کرد: در حال حاضر یک هزارو 327 مقرری بگیر در استان می باشند که در پی خاتمه کار، اتمام قرار داد و تعطیلی کار بدون میل و اراده بیکار شده اند.

محمد علی سلیمی، مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه حوزه روابط کار از حوزه های اصلی اداره کل است که در این خصوص 11 هیئت تشخیص و 4 هیات حل اختلاف در استان فعال است، گفت:در راستای حل مشکلات کارگران و کارفرمایان و پیگیری مطالبات کارگران کمیسیون فرعی کارگری استان تشکیل شده است.

 

وی اظهار کرد:در سال گذشته بالغ بر 400میلیارد تومان مطالبات کارگران واریز شده که عمده کارگران مربوط به بخش پروژه های عمرانی می باشند.

 

سلیمی افزود: در حال حاضر یک هزارو 327 مقرری بگیر در استان می باشند که در پی خاتمه کار، اتمام قرار داد و تعطیلی کار بدون میل و اراده بیکار شده اند.

 

وی تصریح کرد: تعداد اشتغال مجدد مقرری بگیران از طریق معرفی واحدهای متقاضی تسهیلات کارفرمایی 197مورد بوده که نسبت به سال گذشته 15درصد افزایش داشته است.

 

مدیر کل اداره کار هرمزگان بیان کرد:در حال حاضر 272هزار بیمه شده سازمان تامین اجتماعی کمتر از یک درصد از مزایای بیمه بیکاری بهره می برند.

 

وی با اشاره به اینکه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان 1407 نفر تثبیت شغل شده اند،گفت:این کارگروه اشتغال برای 621 نفر و افزایش 220تنی در زمینه تولید و افزایش 500میلیارد ریالی حجم سرمایه گذاری در استان را بهمراه داشته است.

 

سلیمی با بیان اینکه بیشترین آمار واحدهای مشکل دار مربوط به واحدهای صنعتی و کشاورزی است، اظهار کرد:بخش صنعت با آمار 76درصد بیشترین و بخش کشاورزی 18درصد و خدمات 6درصد از مشکلات واحدهای اقتصادی استان را شامل می شود.

 

وی تصریح کرد: در سال 93 بیش از  15هزارو 549 فرصت شغلی ایجاد شده که این آمار در سال گذشته 16هزارو 121 فرصت شغلی بوده است همچنین در سال 94 یک هزارو 925فرصت شغلی از دست رفته است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی