منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۰۴
شناسه خبر: 332269
گروه :خبر
IMG_۲۰۱۵۱۲۰۷_۱۴۲۳۱۹

اغلب استان‌های جنوبی کشور با مشکلات و کمبودهای متعددی در حوزه بهداشت و درمان مواجه‌اند که در این میان شهرستان بشاگرد وضع نامناسب و نگران‌ کننده‌ تری نسبت به دیگر استان‌ها دارد،بشاگرد با جمعیت 40 هزار نفری بیمارستان آن با یک پزشک عمومی اداره می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اغلب استان‌های جنوبی کشور با مشکلات و کمبودهای متعددی در حوزه بهداشت و درمان مواجه‌اند که در این میان شهرستان بشاگرد  وضع نامناسب و نگران‌ کننده‌ تری نسبت به دیگر استان‌ها دارد،بشاگرد با جمعیت 40 هزار نفری؛ یک بیمارستان 32 تختخوابی دارد و هنوز نتوانسته است خواسته درمانی مردم بشاگرد را تامین کند.

 

درمانگاها و بیمارستان بشاگرد فقظ در حد درمان سرماخوردی خدمات می دهند

 

وضعیت بهداشت و درمان در بشاگرد بسیاز ضعیف به نظر می آید،  و درمانگاها و بیمارستان بشاگرد فقظ در حد درمان سرماخوردی خدمات می دهند باگذشت بیش از 7 سال از شهرستان شدن بشاگرد از پزشک متخصص  و کادر پزشکی بهره نمی‌برد بلکه این مکان با یک پزشک عمومی اداره می‌شود و شهرستان بشاگرد با جمعیت بیش از40 هزارنفری خود علاوه بر عدم تجهیز تنها بیمارستان خود در بشاگرد از درمانگاه مناسبی هم برخوردار نیست.

 

عمق کمبود مراکز درمانی و بهداشتی این شهرستان را می‌توان با تعداد بیمارستان‌های آن دریافت . شهرستان بشاگرد با جمعیت بیش از40 هزارنفری فقط  یک بیمارستان دارد و نبود و کمبود تجهیزات و امکانات پیشرفته پزشکی و نبود نیروی متخصص و کمبود شدید پزشک عمومی را نیز که به این فهرست اضافه کنید، وضعیت بهداشتی و درمانی مردمان آن بهتر مشخص خواهد شد.

 

یک بررسی ساده آماری نیز بیشترین میزان فوت  طی چند روز اخیر را به این شهرستان نسبت می‌دهد، که ۶ مورد سقط جنین طی ۱۰ روز در روستای «ملکن» بشاگرد و همچنین فوت پسر بچه 9 ساله بر اثر بی امکاناتی این شهرستان میتوان نسبت داد.

 

امینی دهیار ملکن شهرستان بشاگرد گفت: برخی از روستانشینان ممکن است در وضعیت مالی نامناسبی قرار داشته باشند که برای این بیماری و ایاب و ذهاب تا شهرستان میناب هزینه های زیادی انجام می دهند و بیمارستان شهرستان بشاگرد هیچ امکاناتی  ندارد.

 

پدر معراج عاشوری که فرزند 9 ساله اش چند روز پیش فوت کرد در گفتگو با خبرنگار هرمز افزود: فرزندم بخاطر عقرب گزیدگی فوت نکرد بخاطر کمبود امکانات در بیمارستان بشاگرد و بی توجهی ها در بیمارستان میناب فوت کرد.
محمد عاشوری افزود: اگر  بیمارستان شهرستان بشاگرد تنها یک متخصص کودکان یا امکانات کافی برای بیماران بود معراج شاید زنده می ماند.
وی گفت: بعد از اعزام به بیمارستان میناب دکتر از شب تا صبح بالای سر فرزندم نیامد و اگر یک کم توجه پزشک معالج به بیمار بیشتر بود الان معراج در کنار ما بود و  به نظر من اسم بیمارستان میناب را باید کشتارگاه گذاشت.
عاشوری گفت: با مصاحبه کردن من با خبرنگاران معراج زنده نمی شود اما شاید کمکی باشد که مسئولین ما بعد از سالها بیدارشوند تا معراج های دیگر دچار این مشکلات نشوند و حال اگر این اتفاق برای فرزند یکی از روسای بهداشت و یا وزیران رخ می داد چه واکنشی نشان می دادند.

 

گفتنی است ؛ پدر معراج خود کارمند شبکه بهداشت و درمان است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است