منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
شناسه خبر: 212927
گروه :خبر

فضای شدید دو قطبی در آمریکا بر سر پذیرفتن یا نپذیرفتن توافق هسته ای با ایران به یک مجادله و جنگ سیاسی میان مخالفین و موافقین توافق تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، این جدال و بحث های داغ بر سر موضوع هسته ای، هم میتواند به سود ما باشد هم به زیان، بستگی به نوع رفتار مخالفین و موافقین توافق هسته ای در داخل ایران دارد.
برجام توافقی است که هنوز امضا نشده و به تأیید دو طرف نرسیده است، خواسته یا ناخواسته اختلافاتی در آمریکا در گرفته و باعث شده است تا فضای دو قطبی در این کشور بر سر این موضوع شکل بگیرد.

کنگره و دولت مشغول بحث و جدل بر سر توافق هسته ای هستند و هر یک قدرت خود را به رخ می کشند. کنگره از جمهوری خواه گرفته تا دموکرات سعی دارند یکدیگر را به جمع خود ببرند. بازار یارکشی در آمریکا علیه یا له توافق هسته ای داغ داغ است. آمریکایی ها در تبلیغات رسانه ای خود سعی دارند تا مردم را هم وارد این معرکه کنند تا بتوانند نظر خود را به کرسی بنشانند.

نظر سنجی های فراوان از مردم با موضوع هسته ای ایران، فعالیت های رسانه های گوناگون این کشور که هر کدام به یک طرف ماجرا تعلق دارند و حتی تبلیغات شهری علیه توافق هسته ای با ایران تنها بخشی از اقداماتی است که در حال انجام است.

برای چنین فضاسازی هایی میلیون ها دلار خرج شده است و در کنار آن اقدامات گسترده لابی صهیونیست ها است که از ابتدا هم مخالف مذاکرات هسته ای و توافق بوده اند.

این اقدامات به سطح شهر هم کشیده شده است و بیلبوردهای زیادی در خیابان ها و بزرگراه های آمریکا نصب شده تا بتواند نظر مردم را نسبت به این توافق منفی کند.

همه این اقدامات علیه توافق هسته ای در حالی انجام می شود که دولت آمریکا خود را به شدت موافق این توافق نشان می دهد. این برجام دستاورد دولت اوباماست که از دوران ریاست جمهوری اش کمتر از دو سال باقی مانده است.

رییس سازمان انرژی اتمی در باره همین اقدامات ضد توافقی اخباری را اطلاع داده و گفته است؛ در طرف مقابل غوغایی برپا است و بر سر موضوع برجام(برنامه جامع اقدام مشترک) همه به هم ریخته اند و اختلافات سیاسی شان اوج گرفته است.

هم اینک در بیشتر بزرگراههای آمریکا بیلبوردهایی در مخالفت با برجام نصب شده و رقم بودجه ای که از برخی کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی به همین منظور در آنجا هزینه می شود غیر قابل تصور است.

وی ادامه داد: رسانه های آنها به ویژه رسانه های تصویری کلیپ هایی با زیرنویسهای گسترده مبنی بر تهییج مردم به مخالفت با برجام پخش می کنند و اختلافاتشان در این زمینه گسترده است.

اما در مقابل، جمهوری اسلامی ایران فضای آرامتری را سپری می کند. نه این که مخالفیم و موافقین اظهار نظری نمی کنند یا مطلبی در رسانه های خود منترش نمی کنند. اما فضای هسته ای کشور به مانند فضای هسته ای آمریکا ملتهب نیست و این خود یک امتیاز برای جمهوری اسلامی ایران در جریان تعیین تکلیف برای برجام است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسانه ملی نظام اسلامی تاکنون با برگزاری برنامه های گفت وگو محور سعی کرده است تا ابعاد برجام و خوب و بد آنرا برای مردم روشنگری کند و دیدگاه مخالف یا مخالف را القا نکرده است.

اما جریان رسانه ای درمریکا در تضاد با رفتاری است که در ایران وجود دارد. ابرو باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا توافق هسته ای به هم بخورد. که اگر این اتفاق از سوی آمریکایی بیفتد نه تنها به ضرر جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود بلکه دو سر برد برای ایران است.

این سیاستی که اکنون در فضای سیاسی ایران حاکم شده مدیون روشنگری ها و درایتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آغاز موضوع هسته ای ایران تا کنون پیاده کرده اند که حتی باعث اعتراف دشمنان به اشراف کامل و مدیریت بی نظیر ایشان در جریان مذاکرات هسته ای شد.

ایشان در دیدار علما، صاحب‌نظران و میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام و اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی،با اشاره به مقابله قاطع با «تلاش آمریکا برای سوءاستفاده از نتایج مذاکرات هسته‌ای و نفوذ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در ایران»،فرمودند؛ «نقشه نظام سلطه در منطقه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است که باید با نقشه‌های صحیح هجومی و دفاعی به مبارزه هوشیارانه و بی‌وقفه با آن پرداخت.»

در این شرایط باید با دقت و مراقبت بیشتر و تحلیل درست از آنچه در حال وقوع است تصمیم گرفته شود در غیر این صورت ممکن است در مسیر درست و صلاح گام برنداریم. برای این که فضای سیاسی کشور بر سر موضوع هسته ای از چنین شرایطی فراتر نرود و تبدیل به تنش های درونی و اختلافات شدید نشود، علاوه بر این که همگان باید نسبت به هشدارهایی که رهبر معظم انقلاب می دهند هوشیار باشیم، باید از منویات ایشان هم تبعیت کنیم و به نکاتی که در باره مسائل هسته ای بیان می کنند توجه بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم تحلیل و نقد درستی از آنچه هست ارائه دهیم.

از این موضوع نباید استفاده ابزاری سیاسی و جناحی انجام شود. مسئله هسته ای موضوعی ملی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است