منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
شناسه خبر: 311624
گروه :خبر
n00000056-b

مدیر کل سازمان محیط زیست استان هرمزگان افزود:90درصد از منابع آبی استان هرمزگان در بخش کشاورزی و تنها 8درصد از منابع آب تجدید پذیر در شرب استفاده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مجید وفادار، مدیر کل سازمان محیط زیست استان هرمزگان با اشاره به احداث کمربند سبز در بندرعباس گفت: در سال های اخیر به دلیل کمبود آب اجرای این طرح با مشکل برخورد کرده بود که باید با استفاده از خروجی آب تصفیه  خانه در کمربند سبز شهر نسبت به این موضوع اقدام کرد.

 

وی با بیان اینکه کیزان ریزش های جوی بیش از چهار میلیارد متر مکعب در سال است، افزود: 120میلیارد مترمکعب از ریزش های جوی به عنوان منابع تجدید پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وفادار اظهار کرد:90درصد از منابع آبی استان هرمزگان در بخش کشاورزی و تنها 8درصد از منابع آب تجدید پذیر در شرب استفاده می شود که با هدر رفت  72 درصدی در بخش شرب از دسترس خارج می شود.

 

وی با اشاره به مصرف دو درصدی صنایع از منایع آبی استان تصریح کرد: از 94 میلیارد متر مکعب جمع کل آب مصرفی در استان 40/3 میلیارد متر مکعب را آب های سطحی و 53/7میلیارد متر مکعب را آب های زیر زمینی تشکیل می دهند که بالغ بر 40 میلیارد متر مکعب پساب در استان تولید می شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی