منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
شناسه خبر: 362000
گروه :خبر
morgh
 

پس از کنترل و نظارت شدید؛

بیش از ۸۰۰ کیلوگرم مرغ در میناب معدوم شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان میناب از معدوم سازی 802 کیلو گرم گوشت مرغ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید امیر مختار بهاری رئیس اداره دامپزشکی میناب با بیان این مطلب که این مرغ ها در کشتارگاه طیور توسط ناظر بهداشتی دامپزشکی غیر قابل مصرف تشخیص داده شد، افزود:این میزان مرغ پس از طی مراحل قانونی معدوم شد.

وی افزود:با توجه به این که طیور کشتاری مورد مصرف انسان باید از نظر بهداشتی مناسب باشد، بر طیور قبل و بعد از کشتار توسط ناظر بهداشتی نظارت شدید صورت می گیرد.

بهاری ادامه داد:در بازرسی پیش از کشتار بیماری های عفونی حاد، اسهال، لاغری شدید، پرندگان مرده و آلودگی های عمومی تشخیص داده می شود.

وی ادامه داد:در بازرسی پس از کشتار نیز اندام های مختلف طیور مانند اندام های سطحی بدن، امعاء و احشاء و حفره درونی بدن مورد بازدید قرار می گیرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان میناب اضافه کرد:اگر نیاز باشد بر روی کشتار بررسی های آزمایشگاهی نیز صورت می گیرد.

وی گفت:علاوه بر ناظر بهداشتی، ناظر شرعی نیز به صورت دائمی بر همه دام‌ها و طیوری که در کشتارگاه‌ها کشتار می‌شوند نظارت می‌کند.

بهاری با تاکید بر این مطلب که شهروندان می بایست گوشت و فرآورده های خام دامی خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند، اظهار داشت:کشتار غیر مجاز و خارج از کشتارگاه و در منازل و معابر شهری و روستایی علاوه بر تاثیر سو اجتماعی، مخاطرات بهداشتی و شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام را به دنبال خواهد داشت.

این مسئول تهدید سلامت و بهداشت عمومی جامعه را به دلیل شرایط نامناسب، شیوع و گسترش بیماری های مشترک مانند آنفلوانزای فوق حاد، سالمونلوز و دیگر بیماری ها را ناشی از دفع غیر بهداشتی امعاء و احشاء و از عوارض کشتار در خارج از کشتارگاه ها ذکر کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان میناب تصریح کرد:از آنجایی که سلامت فرآورده‌های خام دامی با سلامت و امنیت غذایی مردم پیوند دارد، با کسانی که محصولات خام دامی غیر بهداشتی عرضه کنند و سلامت مردم را به خطر اندازند به شدت برخورد می شود و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می شوند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی