منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
شناسه خبر: 254343
گروه :خبر
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

رئیس محیط زیست شهرستان سیریک گفت: از ابتدای مهاجرت پرنده گان به شهرستان سیریک تاکنون بیش از 7 هزار انواع پرنده با شروع فصل سرما با توجه به آب و هوا و زیستگاه مناسب به شهرستان کوچ کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز حسین فراغ دل در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت: به دلیل برخورداری شهرستان سیریک از آب و هوای مناسب ، سواحل طولانی ، فاصله کم دریا با پوشش جنگلی ، مرتعی و کوهها ، وجود خورها و تالاب ها با پوشش جنگل های مانگرو حرا و چندل ، و آغاز فصل سرما و یخبندان سیبری و شمال کشور مهاجرت پرندگان را به شهرستان سیریک آغاز کرده است.
رئیس محیط زیست شهرستان سیریک ابراز داشت : هر ساله با شروع فصل سرما و یخبندان ورود پرندگان مهاجر به شهرستان سیریک از آوایل مهرماه شروع شده و تا اواخر اسفند ماه ادامه دارد.
حسین فراغ دل تصریح نمود: پرندگان مهاجر شامل پرندگان شکاری مانند عقاب ماهیگیر، خانواده شاهین ها شامل دلیجه ها ، بحری ، بالابان ، انواع عقاب ها ، عقاب دشتی ، عقاب تالابی ، عقاب دریایی پالاس ، عقاب جنگلی ، عقاب دریایی دم سفید ، عقاب پرپا ، هوبره ، باکلان کوچک و بزرگ است که از دیگر پرندگان مهاجر موجود در شهرستان شامل انواع سلیم ، انواع گیلان شاه ، انواع کاکائی ، انواع پرستو دریایی ، پرندگان صدف خور ، خرچنگ خور ، پلیگان ، فلامینگو و پاشلک را می توان نام برد.
رئیس محیط زیست شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: پرنده مینا که زیستگاه خاص آن در کشور فقط در شهرستان های سیریک و غرب جاسک است و هم اکنون در قسمت های شرقی کشور عمان به سر می برد مهاجرت این پرنده سخنگو را به شهرستان در کنار گونه های دیگر شروع شده است .
فراغ دل ابراز بیان کرد: این پرنده در شهرهای بزرگ چون تهران ، اصفهان و شیراز که به وسیله انسان برده شده وجود دارد ولی به طور طبیعی فقط در سطح شهرستان سیریک وجود دارد.
رئیس محیط زیست شهرستان سیریک اضافه کرد: یکی از شاخص های برتر شهرستان سیریک در زیستگاه پرنده گان که در هیچ جای کشور ایران وجود ندارد زیستگاه اصلی پرنده مینا است که فقط در شهرستان سیریک و غرب جاسک محل حیات این پرنده است.
وی اضافه کرد: شکار پرندگان بویژه پرندگان محافظت شده که در معرض انقراض و نابودی می باشند سازمان محیط زیست برای محافظت و نگهداری آنها مبلغ حداقل 20 تا 60 میلیون تومان جریمه نقدی و 3 ماه تا 3 سال زندان در نظر گرفته است.

 

4 5 21 22

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

انتهای پیام/ق

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است