منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۱
شناسه خبر: 195259
گروه :خبر
IMG_20150620_102214

رئیس اداره اوقاف شهرستان میناب گفت، از تعداد 2000 رقبه در میناب پانصد رقبه ثبت قانونی و 1500رقبه دیگر تا پایان سال جاری ثبت قانونی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز  و به نقل از میناب جنوب، جابر زارع رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان میناب با بیان اینکه 633 موقوفه در شهرستان به ثبت رسیده است گفت: از این تعداد 200موقوفه منفعتی و 433 موقوفه انتفاعی و پانصد رقبه می باشد.

زارع در ادامه بیان داشت: طبق قرارداد با بخش خصوصی تمامی اراضی موقوفه توسط کارشناس نقشه برداری و در سیستم سامانه اطلاعات موقوفات در قالب طرح ثبت gis  تا پایان سال به ثبت خواهند رسید.

وی بیشترین تعداد اراضی موقوفه را با محوریت بخش مرکزی شهرستان عنوان کرد و افزود:  بدلیل خشکسالی های اخیر تعداد یک هزار رقبه ثبت شده در میناب کم درآمد یا فاقد درآمد یا بکلی از بین رفته اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میناب تا کید کرد: موقوفه های دارای عدم مدارک  که به دلایلی ثبت قانونی نشده اند با اعلام و طبق انجام کارشناسی ثبت قانونی خواهند شد.

زارع در ادامه از ثبت 15موقوفه جدید دراوایل سال جاری خبر داد و گفت:  از این تعداد موقوفه در قالب منزل مسکونی، زمین برای ساخت مسجد ، انجام مراسمات مذهبی و صرف مایحتاج دانش آموزان بی بضاعت در بخش مرکزی شهرستان و شهر هشتبندی و روستای کریان به ثبت رسیده است.

وی در پایان از موقوفات ثبت شده در شهرستان که درآمد حاصل از موقوفات صرف موقوف علیهم در شهرستان های قشم ، بندرعباس و بندرلنگه می شود خبر داد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است