منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۲۳
شناسه خبر: 242148
گروه :خبر
14434

مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان گفت: تا ابتدای مهرماه سال‌جاری، 55 درصد از جمعیت یک و نیم میلیون نفری استان هرمزگان زیر ‌پوشش تأمین‌اجتماعی قرار گرفته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سیدفاضل حیدری بلوکی،مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر 890 هزار نفر در استان هرمزگان تحت‌ پوشش سازمان تأمین‌ اجتماعی از خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان بیمه‌گر بهره‌مند هستند، گفت: ضریب پوشش جمعیت هرمزگانی های تحت پوشش تامین اجتماعی طی 16 سال اخیر از رقم 36 درصد در سال 78 به 55 درصد در سال 94 جهش یافته است که پیشرفت قابل توجهی محسوب می شود.

 

 

 

 

وی افزود: در حال حاضر، جمعیتی شامل 296 هزار و 882 بیمه‌شده اصلی تحت‌ پوشش تأمین‌اجتماعی هرمزگان هستند که حدود 88 درصد از این جمعیت را بیمه شدگان اجباری تشکیل می دهند.

 

 

 

 

مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان جمعیت بیمه‌شدگان اجباری در استان شامل 260 هزار و 233 نفر بیمه‌شده دانست و اظهار کرد: بیشترین تعداد بیمه‌شدگان طی نیمه نخست امسال مربوط به شعبه یک بندرعباس می باشد.

 

 

 

 

وی افزود: تعداد 31 هزار و 472 نفر بیمه‌شده خاص شامل افراد مرتبط با بیمه حرف و مشاغل آزاد، زنان خانه‌دار، بنیاد شهید، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار و نویسندگان اعلام کرد که 10 درصد از جمعیت بیمه شدگان اصلی را شامل می شود.

 

 

 

 

حیدری تاکید کرد:بیش از 3 هزار  و 880 نفر نیز بیمه‌شده توافقی شامل نیروهای بسیج، طلاب، معلمین حق‌التدریس، فعالان صنایع دستی تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی و استان هرمزگان هستند.

 

 

 

 

وی افزود: تعداد پرونده های تشکیل شده مستمری بگیران اصلی تحت پوشش تأمین اجتماعی در هرمزگان تا ابتدای مهرماه سال جاری را بالغ بر 22 هزار و 658 فقره عنوان کرد و  60 درصد از این پرونده ها مربوط به بازنشستگان، 35 درصد به فوت شدگان و همچنین 5 درصد باقی مانده نیز از کارافتادگان اختصاص دارد.

 

 

 

 

حیدری خاطرنشان کرد: تعداد شعب اصلی تأمین اجتماعی در هرمزگان را 16 واحد و تعداد شعب اقماری فعال را 8 واحد اعلام کرد و با اشاره به فعالیت 2 کارگزاری در شهر بندرعباس در مراکز اصلی تحت مدیریت این اداره کل در مجموع 436 نفرمشغول به خدمات رسانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند