منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 257572
گروه :خبر
13941001000229_PhotoA

منابع یمنی اعلام کردند: بیش از ۲۰۰ مزدور ائتلاف سعودی از جمله مزدوران اماراتی، سودانی و کارشناسان نظامی آمریکایی و انگلیسی، در حمله موشکی ارتش یمن به پایگاه های ائتلاف شامل صافر در مأرب و طوال از پا درآمدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در یمن در این باره اظهار داشتند: در دو حمله موشکی اخیر رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه متجاوزان و مزدوران سعودی در پایگاه نظامی «صافر» در استان مارب در مرکز یمن و همچنین پایگاه مرزی «طوال» بیش از دویست تن کشته شدند.

این منابع تاکید کردند: بر اثر شلیک یک فروند موشک قاهر 1 نیروهای مشترک یمنی به منطقه «صافر» بیش از صد و سی و هفت تن از جمله سرکرده‌های متجاوزان ائتلاف سعودی، پنج افسر اماراتی، رئیس اتاق عملیات و افسرانی سعودی و سودانی و کارشناسانی خارجی که به نظر می‌رسد آمریکایی و انگلیسی بودند، از پای درآمدند به گونه‌ای که اجسادکشته‌شدگان کاملا سوخته است.

منابع ویژه یمنی گفتند: در حمله یک فروند موشک دیگر به پایگاه مرزی طوال در مرز جیزان نیز دست کم هفتاد نفر از متجاوزان و مزدوران سعودی کشته و یکصد نفر دیگر زخمی شدند.

در این حملات هشت فروند بالگرد آپاچی، 2 بالگرد چینوک و سه بالگرد دیگر و شمار زیادی از خودروهای زرهی و تانک‌ها و همچنین سیستم‌های پیشرفته کنترل، شناسایی و منهدم شدند که به طور مستقیم به ماهواره‌ها متصل بودند.

به گفته منابع ویژه یمنی، بیش از 10 خانه چوبی متحرک که فرمانده‌های ارتش ائتلاف سعودی در آن استراحت می‌کردند نیز در این حملات سوخته و کاملا با افراد داخل آن از بین رفته است.

این منابع تصریح کردند: سامانه پاتریوت ارتش عربستان در مقابله با موشک قاهر 1 نیروهای یمنی ناکام بوده و در پایگاه نظامی نقطه مرزی الحرازی سرنگون شد که خرابی‌های زیادی را در این پایگاه به بار آورد.

در این حملات محل فرود هواپیماهای آپاچی، سامانه‌های پاتریوت و سیستم‌های شناسایی پهپادها کاملا منهدم شد و فرماندهان متجاوزان ائتلاف سعودی کادر چهار سامانه پاتریوت را به اتهام کوتاهی در شناسایی موشک‌های یمنی بازخواست کردند.

حمله موشکی به پایگاه صافر دسته‌ای بزرگ از نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی را هدف گرفت که برای حمله به «نهم» و «المصلوب» آماده می‌شدند.

در پایگاه الطوال نیز جمع مزدوران سعودی برای عملیات پیشروی به سوی حرض و چندین عملیات هوایی و نظامی دیگر آماده می‌شدند که نیروهای یمنی آنها را تار و مار کردند.

در حمله به پایگاه طوال نیز هفتاد و نه نفر از مزدوران یمنی که در پایگاه مرزی الودیعه آموزش دیده بودند کشته و یکصد نفر دیگر زخمی شدند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است