منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۳۸
شناسه خبر: 368101
گروه :خبر
index

رئیس شبکه بهداشت شهرستان حاجی آباد از انجام تست غربال گری رایگان شهروندان خبر داد و افزود: مرکز بهداشت با همکاری ادارات شهرستان تست غربالگری دیابت را در سطح شهرستان در شبکه های بهداشت انجام می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم حاجی آباد ، فرماندار حاجی آباد در جلسه شورای سلامت شهرستان اطلاع رسانی شفاف و روان به مردم در زمینه فعالیت های شبکه بهداشت را بسیار مهم دانستند و افزود : اطلاع رسانی مثبت چون امید را در جامعه زنده می کند لذا استرس را از مردم میگرد و آرامش را به مردم جامعه می دهد و این خود باعث آمدن آنان به پای کار و همکاری متقابل و اثرگذار می شود.

وی متمرکز نمودن فعالیت ها و خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر را یکی از اولویت های کاری تمامی دستگاه ها و سازمان ها در شهرستان ذکر کردندو خواستار رفع موانع با همکاری مدبرانه مدیران و اعضای کارگروه شدند .

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی یکی از راهکارهای رفع معضلات را علت یابی مشکل دانستند و افزود : دبیرخانه در رابطه با بیماری دیابت یا مشکلات از این دست چند نشست در رابطه با علت یابی مهندسی این مشکلات در اولین فرصت تشکیل بدهند.
وی با اشاره به مثبت بودن رویکرد جدید دولت در زمینه بهداشت و درمان در کشور گفت: روند رویکرد دولت در زمینه بهداشت و درمان بسیار مطلوب است و با اجرای کامل و دقیق آن بسیاری از مشکلات مردم حل خواهد شد.
نماینده عالی دولت گفت: با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در شهرستان هستیم .

 اورژانس  شهر فارغان راه اندازی می شود
اقتدار بختیاری، رئیس شبکه بهداشت و درمان حاجی آباد تصریح کرد: غربالگری بیماری دیابت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و افراد جامعه باید به این بیماری اهمیت خاصی قائل شوند و حداکثر هر شش ماه قند خون خود را چک کنند و در صورت لزوم تحت کنترل قرار گیرند .

اقتدار بختیاری افزود : بیشترین شیوع سنی ابتلاء به بیماری دیابت در دنیا 65-55 سال می باشد ولی در ایران 50-45 سال می باشد در شهرستان حاجی آباد مبتلا به بیماری دیابت در خود شهرستان 615 نفر می باشد و در روستاهای شهرستان 487 نفر که باید با تغییر رژیم غذایی در جامعه این امر را اصلاح کرد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان حاجی آباد ضمن ارائه آمارهای مربوط به دیابت در ایران و مقایسه آنها با سایر کشورها ،خطاب به مسئولین ادارات حاضر در جلسه گفت : تک تک مسئولین ادارات باید سفیران سلامت در اداره خودتان باشند و خانواده و کارکنان اداره خود را نسبت به این بیماری حساس نموده و آموزشهای لازم در این زمینه به آنها داده شود .

وی افزود: اگر در خصوص بیماری دیابت هوشیاری به خرج ندهیم و با همین وضعیت موجود پیش برویم سونامی دیابت در راه خواهد بود، دیابت نوعی سرطان خاموش می باشد که باید با کنترل این بیماری از شیوع آن جلوگیری کنیم .

رئیس شبکه بهداشت حاجی آباد از برنامه های این شورا در سال جدید می توان به احداث کلینیک تخصصی در شهرستان، راه اندازی اورژانس در شهر فارغان و فرآهم آوردن زمینه حضور پزشکان متخصص در درمانگاه های شهرستان اشاره کرد.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد