منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: 203232
گروه :خبر
43299
 

مدیر کل بهزیستی هرمزگان در گفتگو با هرمز:

بیش از ۱۰هزار نفر در هرمزگان تحت پوشش بهزیستی هستند

مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان گفت:در استان 10هزار و 556 نفر تحت پوشش حوزه های امور اجتماعی ، روان بخشی و بیماران روانی بهزیستی هستند.

سیما مرادی، مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه در سال گذشته 8 هزار و  800 نفر از خدمات توانمندی بهزیستی استان استفاده کرده اند،گفت:در حال حاضر در استان 10هزار و 556 نفر تحت پوشش حوزه های امور اجتماعی و روان بخشی و بیماران روانی بهزیستی استان هستند.

 

مرادی با اشاره با اینکه اکثر مراکز توانبخشی استان تحت نظارت بخش خصوصی اداره می شود،افزود: سازمان بهزیستی استان در 3 حوزه امور اجتماعی فعالیت دارد.

 

وی با بیان اینکه بیشترین جامعه تحت پوشش بهزیستی استان را افراد معلول جامعه تشکیل می دهند، اظهار کرد:بیکاری، اعتیاد و طلاق سه معضل بزرگ اجتماعی استان است که آمارها نشان از افزایش آن در جامعه دارد.

 

مدیر کل بهزیستی استان با  اشاره به برنامه های پیش روی این  سازمان تاکید کرد:با کمک استاندار در بخش اشتغال ، توسعه خدمات، پیشگیری ،  مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج انجام شود و با این برنامه قصد بر این است که تعداد معلولین را کاهش دهیم.

 

وی تاکید کرد: آموزش خانواده ها توسط ان جی او ها اگر فردی از خانواده دچار اعتیاد شود چگونه باید رفتار کنند وباید ترک فرد چگونه اقدام کنند وهم اکنون با افرادی معتاد و بی هویت که در جامعه مواجهه هستیم و از ازدیاد این افراد باید با توجه با کلاس ها کاهش دهیم.

 

مرادی با اشاره به مهاجر پذیر بودن استان تصریح کرد:اغلب افرادی که برای کار به استانمان می آیند کودکان و اغلب افغانی هستند که برنامه ریزی برای جمع آوری آنان با کمک نیروی انتظامی شده و طی 28 روز خانواده های آن هارا شناسایی شود.

 

وی تصریح کرد: امسال در هفته بهزیستی از سالنامه آماری سال 1392 رونمایی خواهد شد که آمار و اطلاعات می توانیم داشته باشیم که بررسی اینکه در سال92-93بررسی کنیم که کجا و در چه زمینه ای افزایش و کاهش داشتیم که نشان می دهد که طرح یابرنامه پژوهش برای پیشگیری کنیم یا به صورت متوسط باقی بماندکه تحقیق و تفحص از کارشناسی به مدیران می رود و از این رابطه به اجرایی می شود.

 

انتهای پیام/س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است