منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۳۸
شناسه خبر: 365209
گروه :خبر
%d8%ac%db%8c%d8%b1%d9%81%d8%aa%db%8c

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه 40 هتل در جزیره کیش فعال است از افزایش مراکز اقامتی کیش در آینده ای نزدیک خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی جیرفتی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست تخصصی بررسی فرصت های سرمایه گذاری در جزیره مرجانی کیش متوسط حجم سرمایه گذاری های انجام شده در کیش را طی سه سال گذشته بالغ بر 3 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی تمرکز مدیریت را از جمله مزایای مهم جزیره کیش خواند و افزود: در بندهای نخست قانون اساسی کشور، ذکر شده که سازمان های مناطق آزاد از کلیه قوانین و مقررات حاکم بر دستگاه های اجرایی مستثنی هستند لذا این قانون بسیار شفاف تکلیف را برای مناطق آزاد مشخص کرده است. زیرا قرار است که یک نگرش و نگاه جدید در یک منطقه تست شود و ممکن است نتیجه تست منفی یا مثبت باشد که در کیش این نگاه مثبت بوده است.

وی ادامه داد: مدیریت متمرکز و یکپارچه را از مزایای جزیره کیش برای سرمایه گذاری دانست و افزود: ما این نوید را به سرمایه گذاران می دهیم که دغدغه اخذ مجوز در کیش بسیار کمتر از سایر استان هاست چرا که آنها تنها با یک سازمان طرف هستند.

به گفته این مقام مسئول درمعاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش، بخش کیش شامل جزایر هندورابی، فارور بزرگ و کوچک است وتوسعه جزیره هندورابی از دو سال پیش آغاز شده است.

جیرفتی از اجرای زیرساخت های لازم در جزیره هندورابی خبر داد و گفت: هندورابی جزیره ای است که از نظر اقلیمی بسیار به کیش شبیه است اما جزیره ای کاملا بکر و دست نخورده به شمار می رود. ما در این جزیره فرودگاه و بندرگاه را به مرحله بهره برداری رسانده ایم ضمن اینکه یک هتل 5 ستاره نیز در این جزیره فعال شده است. بر همین اساس توسعه هندورابی در راستای گردشگری با شعار هندورابی جزیره آرامش آغاز شده و آماده جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف و با محور گردشگری است.

وی با اشاره به 400 صنعت فعال در جزیره کیش اظهار کرد: کیش بالغ بر 400 صنعت فعال دارد که بیش از 50 درصد این صنایع را بخش های دانش بنیان و غیر آلاینده با تعداد نیروی انسانی اندک و ارزش افزوده بالا  که عموما صادراتی هستند، تشکیل می دهند.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از افزایش 17 هزار تخت در مراکز اقامتی کیش خبر داد و گفت: کیش سالانه پذیرای 1 میلیون و 800 هزار  گردشگر که به معنای حضور روزانه 3 تا 4 هزار نفر گردشگر در کیش است. این در حالی است که ما امروز بالغ بر 12 هزارتخت در هتل های 2 تا 5 ستاره کیش داریم اما با هدف توسعه این بخش نزدیک به  17 هزار و 500 تخت نیز به زودی به این بخش افزوده می شود تا ظرفیت اقامتی کیش به بیش از دو برابر افزایش یابد.

به گفته جیرفتی میانگین آمار اشغال هتل ها در جزیره کیش در حال حاضر بالغ بر 60 درصد است. وی با بیان این مطلب ادامه داد:  با وجود تمام مشکلات موجود، روند گردشگری در کیش نسبت به میانگین کشور وضعیت بهتری داشته تا جایی که میزان ورود گردشگر از 8 درصد به 13 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

وی متوسط حجم سرمایه گذاری در سه سال گذشته را بالغ بر 3 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: در راستای توسعه کیش علاوه بر 3 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری ما در بخش صادرات و ترانزیت نیز بالغ بر 330 میلیون دلار تراکنش داشته ایم.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش 85 درصد اقتصاد کیش را در اختیار بخش خصوصی خواند و بیان کرد: در سه سال گذشته حدود 700 میلیارد تومان تنها در بخش عمرانی کیش جذب سرمایه داشته ایم که نشانگر پیشرو بودن کیش در این عرصه است ضمن اینکه طی سه سال گذشته 6 هزار و 500 میلیون تومان سرمایه گذاری در قالب 62 قرارداد صرف شده که عمدتا مربوط به بخش خصوصی است.

جیرفتی با اشاره به مزیت های خاص منطقه آزاد کیش برای سرمایه گذاری گفت: معافیت های 20 ساله مالیاتی، معافیت های گمرکی، ثبت صد در صدی شرکت برای سرمایه گذاران خارجی، معافیت های ورود مواد اولیه و ماشین آلات، بی نیاز در اخذ ویزا برای سرمایه گذاران خارجی و تمرکز مدیریتی از جمله تسهیلاتی است که منطقه آزاد کیش به سرمایه گذاران ارائه می کند.

نشست بین المللی سرمایه گذاری و توسعه ایران با حضور مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد کیش، کارشناسان اقتصادی و علاقمندان به سرمایه گذاری عصر چهار شنبه 12 آبان در مرکز همایش های کیش برگزار شد.

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت