منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
شناسه خبر: 191416
گروه :خبر
image275911

نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی(نیروهای مردمی عراقی) مقارن ظهر امروز پنجشنبه به یکصد متری مسجد الفتاح در مرکز بیجی در شمال تکریت رسیدند و پرچم های عراق را بر فراز ساختمان های دولتی این شهر نصب کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حمله به مرکز بیجی از سه محور شرقی، غربی و میانی از صبح امروز آغاز شد و نیروهای گروه تروریستی داعش پس از چند ساعت درگیری سنگین و سخت ، با برجا گذاشتن اجساد کشته شده ها و سلاح و تجهیزات خود صحنه را ترک کردند.

این منابع اعلام کردند که مسجد الفتاح ، آخرین مرحله عملیات آزادسازی کامل شهر بیجی از داعش است که رسیدن به آن به منزله تسلط وکنترل کامل بر مرکز شهر بیجی است و هم اکنون نبرد سختی برای به دست گرفتن کنترل آن جریان دارد.

به گزارش ایرنا، شهر بیجی، منطقه استراتژیکی شمال استان صلاح الدین است که به دلیل پالایشگاهی که در حوالی این شهر وجود دارد، تاکنون بارها دست به دست شده و نیروهای عراقی بارها تا برخی از مناطق مرکزی این شهر پیش رفته اند.

فرماندهان عراقی طی دو روز گذشته وعده کرده بودند که کار بیجی را طی یکی دو روز آینده تمام خواهند کرد.

همچنین منابعی در نیروهای الحشد الشعبی گفتند که نیروهای ‘سرایا العاشورا’ تروریست معروف ‘ابوطلحه العباسی’ را در یکی از مقرهای داعش در ‘اللاین’ در جنوب الرمادی به هلاکت رساندند.

نیروهای الحشد الشعبی همچنین قاضی داعش ‘محمد الکرغولی ‘ را در جاده الگرمه در الانبار به المشاهده در صلاح الدین دستگیر کرده اند.

گزارش های دریافتی از میدان های نبرد در مناطق مختلف شمال و غرب عراق حاکی است که هواپیماهای جنگی، روز چهارشنبه ضربات پی در پی و سنگینی را به مقرها و پایگاههای داعش وارد کرده اند که گفته می شود، تاکنون بی سابقه بوده است.

درجریان بمباران های گسترده جنگنده ها، دهها خودروی حامل سلاح نیمه سنگین منهدم شده و تعداد زیادی از نیروهای داعش به هلاکت رسیده اند.

گزارش دیگری از میدان های نبرد در عراق حاکی است که نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند امروز چهارشنبه 6 تن از اعضای داعش را در منطقه ربیزه در حوالی ارتفاعات حمرین در شرق تکریت مرکز صلاح الدین به هلاکت برسانند.

وزارت دفاع و پلیس فدرال عراق نیز اعلام کردند که نیروهای عراقی تحت حمایت جنگنده ها، به پل ژاپنی در الگرمه نزدیک شده اند و پاکسازی این شهر در مراحل نهایی قرار دارد و ضربات سنگینی به داعش در جنوب شرق فلوجه دومین شهر الانبار وارد شده است.

همچنین در جریان ضربات هوایی سنگین روز چهارشنبه به تجمعات داعش در القلعه ، حسن کوی ، مظمون ، العلمین و القادسیه و سوق علی سرای در تلعفر، در غرب موصل ، تعداد زیادی از عناصر داعش کشته شدند که درمیان آنان تعداد زیادی تروریست خارجی و عمدتا عرب و اروپایی هستند.

عملیات پاکسازی استان الانبار و تکمیلی صلاح الدین از حدود 10 روز پیش با مشارکت نیروهای الحشد الشعبی آغاز شده که با موفقیت های زیادی روبه رو شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی