منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵
شناسه خبر: 338650
گروه :خبر
hormoz

بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه کشور درباره ارائه لایحه افزایش مناطق آزاد بدون اصلاح ایرادات ساختاری و مدیریتی این مناطق بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بسیج دانشجویی 40 دانشگاه کشور پیرامون طرح افزایش مناطق آزاد بیانیه ای صادر کردند که به شرح زیر است: متأسفانه با خبر شدیم که در هیاهوی مسائل مربوط به فیش‌های نجومی باردیگر موضوع افزایش مناطق آزاد، بدون اصلاح مواردی که در مجلس گذشته منجر به خروج این موضوع از دستور کار شد، آن هم به قید دو فوریت در دستور کار مجلس فعلی قرار گرفته است.

بدیهی است افزایش 100 درصدی مناطق آزاد در کشور با این رویه نامناسب و شتابزده بستر وقوع اتفاقات نامبارکی خواهد بود. این اتفاق در حالی انجام میشود که برخی مسئولین منطقه ای و محلی به غلط به مردم این مطلب را القا کرده اند که ایجاد منطقه آزاد باعث رشد اقتصادی برای همه مردم شده و تحول اوضاع معیشتی را در پی خواهد داشت؛ حال آنکه با بررسی اوضاع مناطق آزاد فعلی در کشور چنین نتیجه ای به دست نمی آید و تصویب این لایحه بدون اصلاح ایرادات ساختاری و مدیریتی که به مناطق آزاد وارد است ، موجب تعطیلی کارخانجات، گسترش واردات رسمی، قاچاق و … خواهد شد.

بررسی های کارشناسی در برخی موارد در مناطق آزادی فعلی کشور گواه بر این مدعاست.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند