منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
شناسه خبر: 224545
گروه :خبر
download

رخ دادن دوحادثه هولناک پشت سرهم بافاصله زمانی نه چندان زیاد. با وجود امکانات پیشرفت و توسعه یافته درجهان، دو اتفاق اخیر قابل توجیه نیست و بی لیاقتی آل سعود را برای همه جهانیان آشکار ساخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از هرمزپرس ، سیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با توجه به حادثه اخیر بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمود:

 

بسم الله الرحمن الرحیم.

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون

باز بوی منا می اید بویی  ازجنس خون. آری باز ازهمان دسیسه ها خبری در راه است. چندین سال است که باچنین حوادث تلخ وناگواری روبروهستیم. چرا باید هرچندسال یکبار چنین حوادثی رخ دهد.

ازسال 1987تا2015میلادی به دلایل مختلفی از جمله انفجار بمب. اتش سوزی و. .. جان عدیده ای از مردم جهان گرفته می شود جان کسانی که مسلمان هستند وهر دفعه با آوردن بهانه هایی برآن سرپوش گذاشته اند اما چه کسی باید پاسخگو باشد؟؟!!!

این بار با دفعات قبل متفاوت است. این حادثه اخیر که درسال 2015میلادی رخ داده است آن هم دوحادثه هولناک پشت سرهم بافاصله زمانی نه چندان زیاد. باتوجه با وجود  امکانات کافی پیشرفت و توسعه درجهان، دو اتفاق اخیر قابل توجیه نیست اولا با وجود سازمان هواشناسی بایدبه زائران اطلاع داده می شد که  باتوجه به وزش شدید طوفان وباد زائران از آن قسمت از مسجدالاحرام که در حال ساخت وتعمیر می باشد باتوجه به وجود جرثقیل تردد ننمایندتا امنیت زائران به خطر نیفتد.ثانیا درحادثه دوم که 131زائر ایرانی کشته شدند و ده ها نفر هم مجروح شده اند باید ازقبل به زائران اطلاع  واگاهی می دادند که تعدادی از مسیرها بسته شده است تا از رویداد  چنبن سانحه ایی جلوگیری به عمل می آمد نه آنکه به راحتی وبدون دغدغه به پشت گوش انداخته اند. حال باتوجه به این شرایط و اتفاقات هیچ چیز جز بی لیاقتی و عدم مسئولیت پذیری دولت آل سعود را نمی رساند.و این اتفاق تنها نتیجه یک سهل انگاری است وگرنه برای جلوگیری از چنین سوانح ناگواری که سبب داغدارکردن خانواده حجاج شده است که امری آسان وبدون سختی بوده است تدبیری اندیشیده می شد.لعنت خدا برآل سعود.

ما دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان بندرعباس با دلی سرشار از غم واندوه از فاجعه منا .درگذشت حاجیان مسلمان را به بازماندگان خانواده این حجاج تسلیت عرض نموده و ازخداوند برای خانوادهایشان صبر مسئلت می نمایبم. و از مسئولین و دولت امیدو تدبیرجمهوری اسلامی ایران خواستار موضع گیری و محکوم کردن آل سعود را خواستاریم و دولت تدبیر وامید نباید به آسودگی از  کنار این ماجرا بگذرد وآل صعود باید پاسخگوی بی لیاقتی  و عدم مسئولیت پذیری خود باشد. وباید به گونه ایی پیگیری نمایند که دیگر هیچ سالی شاهد این سانحه نباشیم.

لعنه الله علی القوم الظالمین
حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

انتهای پیام/س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت