منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
شناسه خبر: 254964
گروه :خبر
13940925000736_PhotoA

طبق یک عرف رسانه‌ای در آمریکا پس از هر مناظره انتخاباتی تلویزیونی، رسانه‌ها در گزارش‌هایی به بررسی نتیجه و بازخورد مناظره پنجم نامزدهای جمهوریخواه پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که چند ساعتی از پنجمین مناظره نامزدهای جمهوریخواه نگذشته، ‌رسانه‌های این کشور به بررسی «برندگان» و «بازندگان» این مناظره پرداختند.

مناظره پنجم نامزدهای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دو نوبت برگزار شد و ابتدا 4 نامزد که با اقبال کمتری در نظرسنجی‌ها مواجه شده‌اند، با هم به مناظره پرداختند و پس از آن 9 نامزد پیشتاز حزب صف آرایی کردند(جزئیات بیشتر).

حالا طبق یک عرف رسانه‌ای در آمریکا پس از هر مناظره انتخاباتی، رسانه‌ها در گزارش‌ها به بررسی پیروز و بازنده این مناظره پرداخته‌‌اند.

بر همین اساس، پایگاه «هیل» با دسته‌بندی نامزدها به سه دسته «برنده»،‌ «بازنده»  و «به برنده و نه بازنده» نظر خود را درباره مناظره پنجم جمهوریخواهان مطرح کرد.

از نظر این پایگاه، «جب بوش، تد کروز،‌ مارکو روبیو و کریس کریستی» نامزدهای پیروز در مناظره پنجم جمهوریخواهان بودند.

پایگاه هیل همچنین «بن کارسون، جان کاسیچ و کارلی فیورینا» را در ردیف بازندگان مناظره پنجم نامزدهای جمهوریخواه جانشینی باراک اوباما قرار داد.

از نظر این پایگاه، دونالد ترامپ و سناتور رند پائول در میان نامزدهای جمهوریخواه کسانی بودند که در ردیف «نه برنده و نه بازنده» قرار می‌گیرند.

از نظر «نیال استانیگ» نویسنده این گزارش، بوش در این مناظره  نمایش خوبی از خود نشان داد و به نسبت با مناظره‌های قبلی توانست نمایش قدرتمندانه‌ای از خود نشان دهد و در دو مقطع توانست ترامپ را به چالش بکشد.

این کارشناس آمریکایی همچنین با اشاره به دو سناتور جوان یعنی مارکو روبیو و تد کروز تاکید می‌کند که آنها هم توانستند با حملات لفظی به هم و همچنین دادن پاسخ به حملات رقبا، نمایش خوبی داشتند.

او همچنین درباره «کریس کریستی» فرماندار نیوجرسی  نوشت: «او اکنون یک مدعی جدی حداقل در نیوهمپشایر است. نمایش خیره کننده او در مناظره‌ها سبب ظاهر شدن و چهره شدن او شده است. در مناظره سه شنبه شب(به وقت آمریکا) کریستی بهترین فرد حاضر در صحنه نبود اما خوب را توانست به خوبی عرضه کند».

در ادامه درباره ترامپ هم اینطور تصریح شده است: «شب متفاوتی برای ترامپ بود کسی که در لاس وگاس به نسبت با دیگر مناظرات، با هو کردن‌های بیشتری از سوی حضار مواجه شد».

از نظر این کارشناس ، «رند پائول» با استفاده از فرصت مطرح شدن موضوعات سیاست خارجی و امنیت ملی توانست به نحوی خود را عرضه کند اما او با دو مشکل مواجه بوده است: «معلوم نیست که رای‌دهندگان جمهوریخواه تا چه حد موافق عقاید آزادیخواهانه و مترقیانه او هستند و دوم آنکه او بسیار عقب‌تر از دیگر نامزدها(از نظر نظرسنجی‌ها) عقب است و حتی نمایش خود در مناظره نمی‌تواند تفاوت چندانی ایجاد کند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است