منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۲
شناسه خبر: 219990
گروه :خبر
13940503000135_PhotoA

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه تنها یک نقطه مرزهای شرقی در کنترل دچار ضعف است، گفت: از زمانی که مسئولیت دبیرکلی ستاد مبارزه با مواد مخدر را برعهده گرفته‌ام، بودجه مرزها چهار برابر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر و در جمع خبرنگاران گفت: موضوع مرز و کنترل آن از موضوعات مهم به شمار می‌رود، چرا که هم بحث مسائل امنیتی مطرح است و هم بحث قاچاق مواد مخدر.

وی به کارگروه مرز در وزارت کشور اشاره کرد و گفت: این کارگروه هر دو ماه با مسئولان خود و اعضا جلسه دارد و ما نیز طرح امنیت مرز را برای غرب و شرق آماده و ابلاغ کرده‌ایم.

رحمانی فضلی در مورد کارهای عمرانی و کنترل فیزیکی در مرز گفت: بودجه مرزها در دو سال اخیر چهار برابر شده است و ناجا نیز امر تأسیس پاسگاه و استحکامات را عهده‌دار شده است، ضمن اینکه سپاه نیز جاده‌سازی و کنترل فیزیکی را در مرزها برعهده دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد: تنها در یک نقطه در شرق کشور دارای ضعف هستیم که با ابلاغیه ریاست‌جمهوری، این ضعف تا یکسال آینده رفع می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه آیا با قوه قضائیه در بحث نگهداری معتادان متجاهر و مجرمین مواد مخدر اختلاف نظر دارید یا خیر؟ گفت: در این زمینه با قوه قضائیه هیچ مشکلی نداریم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در تعریف متجاهر، اختلاف‌نظر وجود دارد و برای نگهداری آنها سن و شرایط فیزیکی نیز مدنظر قرار می‌گیرد، ضمن اینکه قاضی براساس جرم صورت‌گرفته حکم صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه زندانهای ما کمبود جا دارند، گفت: زمانی که مسئول کار در وزارت کشور شدم، در تهران تنها ظرفیت نگهداری 400 معتاد متجاهر وجود داشت، اما این رقم اکنون به 6 هزار رسیده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه 3 هزار نفر در حال حاضر در تهران تحت درمان هستند، گفت: افزایش ظرفیت نگهداری معتادان بسیار سخت است و نیاز به حمایت و همکاری دستگاه‌ها، منابع و تجهیزات دارد، اما امیدواریم این ظرفیت را به 10 هزار نفر برسانیم.

رحمانی فضلی در واکنش به بخشنامه جدید سازمان غذا و دارو برای توزیع پودر نورفین و اکسی توکسین در داروخانه ها گفت: این موضوع را با وزیر بهداشت در میان گذاشته‌ایم و در کمیته درمان نیز در دست بررسی است تا انشاءالله در این زمینه مشکلی پیش نیاید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان