منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
شناسه خبر: 240063
گروه :خبر
13940225000048_PhotoA
 

با اعمال محدودیت در روند تعطیلی گوانتانامو

بودجه نظامی ۶۰۷ میلیارد دلاری آمریکا تصویب شد

سنای آمریکا لایحه بودجه دفاعی 607 میلیارد دلاری این کشور را با اعمال تغییراتی از جمله اعمال محدودیت بر بسته شدن زندان گوانتانامو، تصویب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سنای آمریکا لایحه بودجه دفاعی این کشور را بالاخره با اعمال تغییراتی که بحث‌های مربوط به زندان بدنام گوانتامو، چشم گیرترین آنهاست، تصویب کرد.

بر اساس مفاد لایحه اصلاح شده که هزینه 607 میلیارد دلاری به بودجه آمریکا تحمیل می‌کند، انتقال زندانیان گوانتامو به خاک آمریکا، ممنوع خواهد بود.

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این یک بار لایحه دفاعی مصوب کنگره را وتو کرده بود، حالا باید نسخه اصلاح‌شده لایحه را امضا کند.

این نسخه از لایحه دفاعی با 91 رأی مثبت در برابر تنها 3 رأی منفی به تصویب رسید تا کاخ سفید دیگر امید چندانی به وتو آن نداشته باشد.

محدودیت‌ها برای تعطیلی بازداشتگاه گوانتانامو و همچنین حجم بودجه از مواردی بود که اوباما اعلام کرد به خاطر آن‌ها بودجه را وتو می‌کند.

با این حال توافق هفته گذشته توافق میان کنگره و کاخ سفید بر سر بودجه‌ای دو ساله برای دولت، موجب شد تا مشکلات مورد نظر اوباما در بودجه دفاعی نیز برطرف شود.

در نسخه به روز شده لایحه دفاعی، 5 میلیارد دلار از رقم اولیه کاسته شده تا این لایحه با بودجه دو ساله دولت همخوان شود. از جمله موارد کاهش بودجه، 250 میلیون دلار در زمینه مبارزه با تروریسم و بیش از 1 میلیارد دلار در زمینه صرفه جویی در مصرف سوخت، است.

این نسخه از لایحه دفاعی هفته گذشته با 370 رأی مثبت در برابر 58 رأی منفی به تصویب رسیده بود.

از جمله مفاد جنجالی این لایحه، تمدید یک ساله ممنوعیت انتقال زندانیان گوانتانامو به خاک آمریکاست. علاوه بر این، بازداشت‌شدگان حق انتقال به یمن، سومالی،‌ لیبی و سوریه را نیز ندارند.

با این حساب، به نظر می‌رسد اندک مجال باقی مانده برای اوباما جهت عمل به وعده تعطیلی گوانتانامو که هنوز ده‌ها زندانی در آن حضور دارند، از وی گرفته شده باشد. با این وجود رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید تا پایان دوران ریاست‌جمهوری‌اش این وعده را عملی خواهد کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است