منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
شناسه خبر: 186243
گروه :خبر

نمایندگان مجلس آمریکا روز جمعه با ۲۶۹ رای موافق و ۱۵۱ رای مخالف بودجه دفاعی سال ۲۰۱۶ این کشور را بالغ بر۶۱۲ میلیارد دلار به تصویب رساندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آنها همچنین با اختصاص مبلغ ۸۹ میلیارد دلار بودجه فوری برای جنگ های احتمالی موافقت کردند.
در این بودجه علاوه برمجوز کمک های تسلیحاتی به نیروهای دولت اوکراین برای مقابله با مخالفان این کشور ومسلح کردن نیروهای کرد عراقی بدون نیاز به مجوز از طرف دولت مرکزی عراق، محدودیت هایی نیز در رابطه با تعطیلی بازداشتگاه گوانتانامو وانتقال زندانیان این بازداشتگاه گنجانده شده است.

دموکرات های آمریکایی به ویژه دررابطه با افزایش بودجه اختصاصی مربوط به جنگ های احتمالی با جمهوریخواهان مدافع این لایحه اختلاف نظرهای شدیدی دارند وافزایش این بودجه رادر تعارض با لایحه کنترل بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۱۱ وسقفی که به منظور مقابله با کسری بودجه دراین لایحه تعیین شده بود می دانند.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت های دموکرات مجلس آمریکا پیش ازتصویب این لایحه آن را لایحه ای بدور ازمال اندیشی توصیف کرده بود که به گفته او برای برنامه های دفاعی آینده این کشور زیان های سنگینی به بار خواهد آورد.

کارشناسان وناظران معتقدند که رییس جمهور آمریکا به احتمال زیاد به خصوص به دلیل محدودیت هایی که در رابطه با تعطیلی بازداشتگاه گوانتانامو گنجانده شده وهمچنین موضوع کمک های تسلیحاتی به کردهای عراقی بدون مجوز وتایید دولت مرکزی این کشور وتو خواهد کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان