منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۴
شناسه خبر: 238190
گروه :خبر
10296-footofan_com

مدیر شبکه بهداشت پارسیان با اعلام خبر طرح واکسیناسیون سرخک در پارسیان گفت: کودکان اتباع بیگانه بویژه افغانی در طرح واکسیناسیون سرخک مشارکت می کنند.

به گزارششبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، دکتر احتشام پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت: با توجه به مشاهده مواردی از سرخک در کشور طرح واکسیناسیون سرخک مجددا آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود موارد سرخک در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور این تصمیم گیری از سوی وزارت بهداشت انجام شده که در استان های جنوبی و جنوب شرقی کشور این طرح اجرا شود.

مدیر شبکه بهداشت در ادامه خاطر نشان کرد: این طرح از ۲۳ آبان به مدت دو هفته واکسیناسیون انجام می‌شود و در این طرح افراد ۹ ماه تا ۱۵ سال واکسن دریافت می‌کنند.

دکتر احتشام پور اضافه کرد: جمعیتی از جامعه هدف ما در مهد کودک‌ها هستند که متولی آن بهزیستی هست، و جمعیتی هم در مدارس هستند که شامل طرح می‌شوند و در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند.

وی با اشاره به محدودیت زمانی تعریف شده از سوی مرکز گفت: با توجه به حساسیت موضوع بنا شد از تمامی ظرفیت شهرستان و شهر پارسیان استفاده شود تا ارگان‌هایی که قرار است در این طرح نقش ایفا کنند با شبکه بهداشت همکاری لازم داشته باشند که در رأس همه فرمانداری به عنوان مقام عالی اجرایی شهرستان و مسئول شورای بهداشتی شهرستان این هماهنگی‌ها را تذکر خواهند داد.

مدیر شبکه بهداشت پارسیان یادآور شد: در این طرح یک سری تیم‌های ثابت و یک سری تیم‌های سیار داریم که در خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی تیم‌های ثابت مستقر هستند و روستاهایی که خانه بهداشت نداریم تیمی را اعزام می‌کنیم که در مساجد یا در مکانی که از سوی مسئولین روستا تعریف می‌شوند نیروها را مستقر می‌کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: مدارس توسط تیم سیار واکسیناسیون می‌شوند که افراد تا سال نهم در این طرح واکسیناسیون می‌شوند که پانزده ساله هستند.

دکتر احتشام پور همچنین گفت: در این طرح قرار است ۱۲۳۶۷ نفر در مدت ۱۴ روز واکسینه کنیم و سه الی چهار روز این طرح با توجه به تعطیلی چهار روز پنجشنبه و جمعه طی دو هفته عملا ده روز کاری خواهد بود و دو الی سه روز هم برای افرادی باید بگذاریم که در این طرح موفق به دریافت واکسن نشده باشند لذا باید طی ۸ روز باید این طرح را جمع کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تصریح کرد: در این طرح اتباع بیگانه نیز واکسینه می‌شوند که بیشترین جمعیت در بین آنان اتباع افغانستانی را شامل می‌شوند.

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است