منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
شناسه خبر: 216753
گروه :خبر
کاظمی-شهردار

شهردار پارسیان وضعیت اعتبارات در سال جدید را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: با اعتبارات موجود بیشتر به دنبال ساماندهی وضعیت موجود هستیم و تعهد جدید ایجاد نمی‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، عبدالکریم کاظمی شهردار پارسیان صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران شهرستان با اشاره به اینکه مهمترین عامل توسعه اعتبارات مالی است گفت: درآمد های شهرداری از طریق درآمدهای داخلی شهرداری، اعتبارات تملک دارایی، مالیات بر ارزش افزوده و اداره کل دارایی استان و مقدار جزئی هم از طریق سازمان شهرداری‌های کشور تأمین می‌شود.

 

 

وی اضافه کرد: یکی از عمده ترین اعتباراتی که می‌تواند به شهرداری‌ها اختصاص داده شود از محل اعتبارات آلایندگی‌ها هست که با توجه به تأثیر شهرستان از آن اما متأسفانه تا کنون هیچ اعتباری در این بخش اختصاص داده نشده است.

 

 

شهردار پارسیان خاطر نشان کرد: بخش عمده اعتبارت جذب شده به شهرداری به جز اعتبارات تملک دارایی بقیه هزینه پرداخت حقوق می‌شود که با توجه به تعهدات قبلی شهرداری و الزام ما به پرداخت آن نمی‌توان فعالیت‌های توسعه‌ای شهرستان را به خوبی پوشش داد.

 

 

کاظمی با اشاره به برنامه‌هایی که در آینده برای توسعه شهر در نظر دارند گفت: در حال حاضر و با توجه به وضع موجود به دنبال توسعه شهر نیستیم به این دلیل که توسعه نیاز به یک سری زیرساخت‌ها دارد که در شرایط ایجاد شده این امکان وجود ندارد.

 

 

شهردار پارسیان تصریح کرد: با توجه به وسعت شهر و کمبود نیروهای خدماتی در حال حاضر این نیروها در دو الی سه شیفت مشغول فعالیت هستند که بار سنگینی را به دوش می‌کشند لذا ابتدا باید وضعیت موجود را اصلاح کرد یک سری زیرساخت‌ها را آماده کرد و با برنامه‌ریزی دقیق توسعه شهر را رقم زد.

 

 

کاظمی چند موضوع اولویت‌دار در حوزه شهری را از سری برنامه‌های در دست اقدام شهرداری دانست که نیاز به ساماندهی فوری دارد و گفت: در حال حاضر یکی از اولویت‌های شهر پارسیان ساماندهی وضعیت خیابان راضی است که از سال‌ها به این شکل باقی مانده و چهره شهر را نازیبا کرده که از تمامی مالکان این خیابان عاجزانه این درخواست را داریم که همکاری داشته باشند تا این معضل چندین و چند ساله به نحو شایسته‌ای مدیریت شود و شاهد توسعه این خیابان باشیم.

 

 

شهردار پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: از دیگر موضوعاتی که نگران کننده هست وضعیت میدان جمهوری اسلامی و عدم تناسب هندسی آن است که باید در اولویت قرار بگیرد به این دلیل که این میدان هم یکی از قدیمی‌ترین میدان های شهر پارسیان به حساب می‌آید و هم چندین مسیر را هدایت می‌کند اما شکل هندسی درستی ندارد.

 

 

کاظمی یکی از مهمترین موضوعات شهر پارسیان عدم پایان مطالعه طرح تفضیلی شهر پارسیان است که به دلیل مشکلات اعتباری به حال خود رها شده است و تا این طرح توسط مشاور مطاله دقیق صورت نگیرد و به تأیید وزارت مسکن و شهر سازی نرسد به نوعی سردرگمی مدیریت شهری وجود دارد اما اگر مطالعه طرح تفضیلی شهر به پایان برسد شهردار می‌شود مدیر آن طرح و مدیریت توسعه شهر روال هندسی همراه با انضباط پیدا می‌کند.

 

 

شهردار پارسیان در پایان گفت: در مجموع اگر بخواهیم روند فعالیت را ارزیابی کنیم باید عرض کنیم که عمده مشکلات شهرداری پارسیان در حال حاضر نداشتن درآمد پایدار و تعهدات سنگین به جای مانده از قبل است که در بخشهای مختلف مالی و عمرانی می‌توان آن را خلاصه کرد.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است