منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱
شناسه خبر: 308030
گروه :خبر
13310825288111218139222203167801082612220321

13رجب زاد روز مولود کعبه و یگانه جوانمردی است که تاریخ از وصف شهامت وشجاعتش همواره عاجز و درمانده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مــــرواریـــــــد نــــیـــــوز؛ ۱۳رجب زاد روز مولود کعبه و یگانه جوانمردی است که تاریخ از وصف شهامت وشجاعتش همواره عاجز و درمانده است . علی(ع) یار و یگانه یاور پیامبر ختمی مرتبت محمد (ص) بود؛ تنها کسی که در دوران خفقان جاهلیت و ظلمت جهالت از تعلقات دنیا برید وهمراه پیامبر شد و به دین اسلام گروید . به سخنان تند وتلخ خویشان و اهل قبلیه اش بی تفاوت ماند و برای سعادت آخرت دنیا را سه طلاقه نمود.

 

 

علی (ع) در تاریکی و سیاهی عربستان آن روزها که دختران را زنده بگور می کردند وبیابان گردی افتخارشان بود پیامبر را در سختی ها و مرارتهای دین تنها نگذاشت و همواره برای رسیدن اسلام به تکامل و پختگی و پذیرش از سوی عده ای که بتها تمام زندگیشان را می ساختند و زر و زور منجی شان بود ظلمهای زیادی را بجان خرید.

 

 

همان طور که تاریخ گواه می دهد نیرنگ و نامردی کوفیان را به جان خرید و دم نزد ، پرپرشدن همسرنازنینش را دید و جفای ناجوانمردانه دستگاه اموی و یزیدیان را دید و برای احیا و پاسداری از دین مبین اسلام سکوت را پیشه کرد . ایشان همواره دنیا و حکومت را به آب بینی بز تشبیه کرده و انرا بی اهمیت وناچیز می دانستند . اینجاست که عظمت چنین مردی را دنیا و تاریخ تاکنون به خود ندیده است و لقب ابوتراب و حیدر براستی که برازنده شجاعت و جوانمردیش است ، در جنگها همواره پیامبر را همراهی کرده و درتمامی نبردها نامش لرزه بر اندام دشمنان می انداخت.

 

 

علی (ع) درس جوانمردی و بزرگی را در تاریخ جاودانه نمود ؛ ساده زیستی ، قناعت ، مهارتهای زندگی و صبر برنامرادیها را در نهچ البلاغه اش جاودانه نمود و سخنان شکیبا ونغزش این روزها در بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای دنیا برای حقجویان تدریس می شود . آنجا که دیوار کعبه برای اولین وآخرین بار شکافته می شود و مولودی از جنس نور و ملکوت پابه عرصه گیتی می نهد تنها یک بار عالم چنین لحظه ای را به خود دیده و ثبت نموده است .

 

 

علی (ع) درس دموکراسی و بزرگ منشی را قرنها پیش تدریس کرد و اصول انسان شناسی و خداشناسی را قدم به قدم اجرا نمود تا نکته ا ی و کلامی را ناگفته نگذاشته و همچنان دری از علوم را بر مردمان آن روزهای عربستان گشود تا چشمان خفته شان و ووجدانهای منجمدشان را در برابر دین اسلام بیدار نماید .

 

 

علی(ع) با کلامش و رفتار اسلامی و الهی اش دشمنان سرسخت و اعراب جاهل بسیاری را مسلمان نمود و چهره واقعی و پرعطوفت اسلام – دین رحمت ومهربانی – را قرنها پیش به جهانیان نشان داد و امروز قدرتمندان و زیاده خواهان عالم، اندرخم کوچه اولند وهمچنان برسرمنافع بیشتر و قدرت ، جنگهای خانمانسوزی در دنیا برافروخته اند .

 

 

در آستانه میلاد خجسته مولود کعبه از خداوند می خواهیم دلهامان را از خواب سنگین و وجدانهای منجمدمان را بیدار نماید چرا که علی (ع) الگو و پیشوای دینی ما مسلمانان است و سخنان نغزو دلکشش چراغ راهی برای ادامه این مسیر پرخطر است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر