منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
شناسه خبر: 282763
گروه :خبر
mainpic1

مدیر جهاد کشاورزی بستک توجه به اقتصاد مقاومتی را اولویت اول سیاست زراعت در شهرستان عنوان کرد و گفت: تا کنون دو هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی بستک به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شهرام کریم‌زادگان مدیر جهاد کشاورزی بستک در گفت‌وگو با خبرنگار جهانگیریه گفت: شهرستان بستک در کمربندی کم آبی استان و جنوب کشور قرار دارد لذا چاره‌ای جز صرفه‌جویی در مصرف آب همزمان با حفظ سطح زیر کشت نداریم.

وی اضافه کرد: در همین راستا فاز جدید تجهیز مزارع شهرستان بستک به آبیاری قطره‌ای در ۱۳۵ هکتار آغاز شد و این میزان هم اکنون وارد سیستم کشاورزی شهرستان شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بستک در ادامه خاطرنشان کرد: دو هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تا کنون به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است که می‌تواند نقش مهمی در مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدر رفت آن ایفا کند.

کریم‌زادگان همچنین اظهار کرد: دولت نقش مهمی در تشویق کشاورزان به استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری داشته است لذا در این راستا ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است که ۸۵ درصد تسهیلات آبیاری تحت فشار به صورت بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار گرفته و روند اجرای کار با نظارت جهاد کشاورزی به پایان رسیده است.

وی لزوم توجه به صرفه جویی مصرف منابع آبی را اولویت اول جهاد کشاورزی بستک عنوان کرد و گفت: در سیستم نوین آبیاری راندمان مصرف آب از ۴۰ درصد به ۹۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و با توجه به تجمیع آب از رشد علف‌های هرز در مزارع جلوگیری می‌کند.

کریم زادگان در پایان تأکید کرد: بخش کشاورزی شهرستان ظرفیت‌های بسیاری خوبی دارد لذا می‌توان با مکانیزه کردن این بخش و توجه به تولید نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کرد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است