منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۰۰
شناسه خبر: 340818
گروه :خبر
1885196

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان هرمزگان با بیان اینکه دلایل عمده طلاق در استان هرمزگان فقر مهارت ارتباط و اجتماعی بین زوجین است، اظهار کرد: به ازای هر ده ازدواج یک طلاق در استان صورت می گیرد که این آمار زنگ خطری برای جامعه است.

حسن شفیعی، سرپرست معاون امور اجتماعی بهزیستی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به وضعیت آمار طلاق در استان گفت: آمار طلاق در هرمزگان از سال 89 رو به افزایش است و در آخرین آمار و تحقیقات سال 94  به ازای هر ده ازدواج یک طلاق در استان صورت می گیرد که این آمار نگران کننده و زنگ خطری برای جامعه است.

وی با بیان اینکه در میانگین کشوری به ازای هر 12 ازدواج یک طلاق ثبت می شود، اظهار کرد: آمار ثبت زدواج و طلاق در شهرستان های  هرمزگان متفاوت است و از آنجایی که در بعضی از شهرستان ها دفتر ثبت طلاق وجود ندارد آمار آن شهرستان صفر است لذا آمار دقیقی از ثبت طلاق در شهرستا ها وجود ندارد.

شفیعی افزود:دلایل عمده طلاق در استان هرمزگان فقر مهارت ارتباط  و اجتماعی  بین زوجین است در حالی که برخی از مسائل ساده زندگی با گفتگو حل می شود اما چون مهارت ارتباطی بین زوجین وجود ندارد این مسئله به مشکل بزرگی تبدیل می شود .

وی تاکید کرد: اعتیاد ، بیکاری، دخالت های خانواده و ازدواج در سنین پایین از جمله مشکلاتی است که منجر به افزایش آمار طلاق در استان می شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان هرمزگان با بیان اینکه  آمار ازدواج در سال های اخیر در استان رو به افزایش است، بیان کرد: بیشترین درصد آمار طلاق هرمزگان در پنج سال اول زندگی مشترک رخ می دهد لذا سال های نخست زندگی اهمیت بالایی در پایداری زندگی زوجین دارد.

وی یادآور شد:رخ داد طلاق د رجامعه بیشترین آسیب را به فرزندان و زن  وارد می کند چرا که در جامعه هدایتی برای زن وجود ندارد و نگاه مردم به فرد مطلقه نگاه مثبتی نیست.

شفیعی با اشاره به اینکه آسیب های روانی و معضل اعتیاد بیشترین آسیب های طلاق محسوب می شوند ، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی در دو حوزه پیشگیری ومداخله اقداماتی انجام می دهد و با آموزش پیش از ازدواج ، گسترش مراکز مشاوره ها کاهش طلاقو ارائه مشاوره تلفنی و خدمات مشاوره در راستای حل مشکلات زوجین اقدام می کند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است