منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۸
شناسه خبر: 179510
گروه :خبر
IMG_9437
 

معاون وزیرآموزش و پرورش در جمع اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی میناب عنوان کرد؛

به ازای باسواد کردن هر بی سواد مبلغ ۶۸۰ هزار تومان به آموزش دهنده تعلق می گیرد

معاون وزیرآموزش و پرورش گفت:به ازای باسواد کردن هر بی سواد ثبت نام شده در بانک اطلاعات سوادآموزی مبلغ 680 هزار تومان به آموزش دهنده تعلق می گیرد وهمچنین مستقیما مبلغ 140هزارتومان به شخص سواد آموز پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، علیرضا پاکدامن ،معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب در جمع اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان میناب که با حضور علی باقرزاده معاون وزیرآموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد گفت: شهرستان میناب با جمعیتی بالغ بر 235 هزار نفر بعنوان دومین شهرستان بزرگ استان هرمزگان است که آمار بی سوادان این شهرستان طبق آخرین آمار 4هزارو628 نفر بین افراد 10 تا 49 سال است و کمتر از دودرصد جمعیت شهرستان  بیسواد هستند.

پاکدامن در ادامه بیان داشت: در سال گذشته به همت نهضت سوادآموزی شهرستان میناب 33 درصد افراد بی سواد یعنی تعداد 1هزارو 634 نفر از آخرین آمار در این سال باسواد شدند، که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به بخشنامه ای که جدیدا توسط وزارت صادر شده و طرح خانه به خانه و اعلام امادگی شهرستان میناب اظهار داشت: در صورتی این طرح موفق خواهد بود که اعتبارات و کمک هزینه ها آن پرداخت شود و منوط به بعد نباشد و افراد نتایج عینی آن را همزمان ببینند.

علی باقر زاده ؛معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی در جمع اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان میناب گفت:درتمام قوانین و مقررات جمهوری اسلامی، جزء وظایف دولت است که فرصت های برابری برای دسترسی افراد به آموزش و پرورش فراهم کنیم.

وی بیان داشت: تلاش وزارت آموزش و پرورش بر این است که یک نفر بی سواد هم وجود نداشته باشد، ولی باز هم عده ای از درس و مدرسه باز می مانند و اینجاست که نهضت سواد آموزی با پرداخت تمام هزینه های مربوط حداقل کار را برای باسواد کردن این افراد انجام می دهد.

وی با اشاره به رشد باسوادی در کشور نسبت به دوران بعد از انقلاب در ایران عنوان داشت: کشور ما از نظر رشد باسوادی در دنیا جزء کشورهای ممتاز دنیا به شمار می رود.

باقرزاده با اشاره به بحث توسعه انسانی در دنیا سه شاخصه رفاه، سلامت و آموزش را از موارد مهم در شناخت یک کشور ذکر کرد و اظهار داشت: از همین شاخصه های انسانی برای طرح بعضی از مسایل حقوق بشر، برای تایید یک کشور یا رد ادعاهای یک کشور مورد استفاده قرار می گیرد، که کشور ما در رده بندی شاخصه های توسعه انسانی در بین 177 کشور رتبه 75 را دارا می باشد.

باقرزاده عنوان کرد: تحقیقات زیادی وجود دارد که آدم های باسواد در جامعه موفق ترهستند، انسان های باسواد درآمد بیشتری دارند، هزینه های درمان کمتری دارند، طول عمر بیشتری دارند و توجه بیشتری به آموزش دارند.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات پلیس و شهرداری تهران  هر چه قدر سطح سواد فرد بالاتر، تعداد تصادفات این اشخاص کمتر و شدت تصادفات کاهش پیدامی کند؛ طبق این تحقیق 91 درصد موتورسواران، 70درصد عابرین پیاده، و 45درصد رانندگانی که در تصادفات فوت می کنند بی سواد و کم سواد بودند.

وی افزود: همین مسائل ساده با مسئله سواد گره خورده است و دولت، امروز به این نتیجه رسیده که اگر می خواهد برنامه هایش به نتیجه مطلوب برسد، باید به مسئله سواد آموزی به طور جدی بپردازد، به همین دلیل از سال جدید بنا را برتشویق گذاشته است.

باقرزاده گفت: به جز جمهوری اسلامی ایران هیچ کشوری را پیدا نمی کنید که سواد آموزی اش رایگان باشد و حتی به جهت یادگیری پولی نیز به آن شخص تعلق بگیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سواد آموزی با اشاره به شیوه های سوادآموزی در هر منطقه افزود: طبق تصمیم وزارت در سال 94 به ازای باسواد کردن هر بی سواد ثبت نام شده در بانک اطلاعات سوادآموزی مبلغ 680 هزار تومان به آموزش دهنده تعلق می گیرد وهمچنین مستقیما مبلغ 140هزارتومان به شخص سواد آموز در صورت قبولی واریز می شود لذا تمام دستگاه های استان هرمزگان بدانند هر مقداری که در بحث سواد آموزی در استان کار شود هزینه آن پرداخت می شود.

 

وی خاطر نشان کرد:سواد آموزی باید حداکثر انعطاف را داشته باشد، قطعا سواد آموزی در میناب با دیگر شهرستان های استان های دیگراز نظر فرهنگ، اقلیم و پراکندگی فرق دارد، سواد آموزی یک امر بین بخشی است اگر مشارکت نباشد و بخش های دیگر نیایند و کنار همدیگر قرار نگیرند این کار به نتیجه نخواهد رسید.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند