منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
شناسه خبر: 219934
گروه :خبر

مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با تاکید بر لزوم تلفیق آموزش و مهارت برای در راه‌اندازی کسب وکار، گفت: جوانان برای یافتن شغل به آگهی‌های روزنامه‌ها اعتماد نکنند و به شغلی که سر رشته‌ای در آن ندارند وارد نشوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حمید رضا خانپور، اظهار کرد: رویکرد ما در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای این است که جوانان ایرانی شغل خود را با شوق و بدون اجبار انتخاب کنند تا دچار سردرگمی نشوند.

 

وی افزود: خانواده‌ها باید فرزندان خود را از زمانی که دروس ابتدایی را می‌گذارنند با حرفه‌های مختلف آشنا کنند و با شناسایی علاقمندی‌ها آنها را به سمت هدفشان سوق دهند.

 

مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران تصریح کرد: جوانان کارجو برای یافتن شغل بر استعدادها و مهارتهای خود متمرکز شوند و به آگهی‌های روزنامه‌ها و اطلاعاتی که در آن نوشته می‌شود که ما آموزش می دهیم و شاغل می‌کنیم اعتماد نکنند. در صورت مراجعه نیز پس از اطمینان از مجوز رسمی و پروانه تاسیس آموزشگاه اقدام کنند.

 

خانپور ادامه داد: برخی از کارآموزان در رشته های علوم نظری مدرک گرفته‌اند اما اکنون در رشته دیگری مانند مکانیک استادکار شده‌اند وقتی دلیل‌ آن را جویا می‌شویم می گویند آن زمان در آن رشته در دانشگاه قبول شدیم و خانواده نیز علاقمند بودند اما رشته ای که سرکار رفتیم بازار کار داشت و بیشتر به‌ آن علاقمند بودیم.

 

وی افزود: خانواده ها باید اجبار را کنار بگذارند و اجازه دهند جوانان با فراغ بال رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

 

خانپور در پایان با اشاره به وجود 6000 استاندارد شغل و شایستگی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: جوان ایرانی می‌تواند به یکی از این‌ رشته شغل‌ها علاقمند باشد و آن را دنبال کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان