منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۱۴
شناسه خبر: 348002
گروه :خبر
riahi-1-768x512

مشاور ارشد وزیر صنعت و معدن کشور با اشاره به فروش هفت کارخانه به یک شرکت آلمانی در اولین قرارداد مستقیم کشوری اظهار کرد:50 طرح ملی را تا پایان سال جاری راه اندازی و به بهره برداری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  ریاحی، مشاور ارشد وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور دراستان هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر بخش صنعت و معدن کشور با حدود 35 درصد اشتغال کشور سهم بالایی را در اشتغال مستقیم کشوررا برعهده دارد، گفت:  79 هزار و 63 واحد صنعتی در کشور مشغول به تولید هستند که اشتغال مستقیم این واحدها بالغ بر 2 میلیون و 400 هزار نفر است و همچنین 2 میلیون و 800 هزار صنف در کشور داریم که اشاشتغالی که در این صنوف هم داریم بالغ بر 6 میلیون نفر است.

 

ریاحی افزود: در تلاشیم تعداد واحدهای صنعتی را به 85 هزار واحد ارتقا دهیم و اشتغال مستقیم را حدود 3 و نیم میلیون نفر افزایش دهیم که در خلال 3 سال گذشته 15 هزار طرح صنعتی در کشور راه اندازی شده که سرمایه مستقیم این طرح ها عددی بالغ بر 54 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری ریالی و ارزی این طرح ها بوده 240 هزار شغل مستقیم در این 15 هزار طرح ایجاد شده است. در دو سال اخیر بعد از مذاکرات برجام 116 طرح خارجی را به ارزش 2/8 میلیارد دلار اخذ قرارداد کردیم که 1/6 آن تقریبا مربوط به چهار ماه گذشته است که نهایی شده است، تا دیروز اعلام شده 3/4 میلیارد دلار قرارداد قطعی شده داریم که پیش بینی می کنیم این عدد تا پایان سال به 4/5 میلیار دلار برسد که در طول 10 سال گذشته بی سابقه است و رقم بسیار بزرگی است.

 

مشاور ارشد وزیر صنعت و معدن کشور عنوان کرد:  پرسیل را در شرق به هنیکل آلمان به مبلغ 150 میلیون یورو امضا کردیم تمام 7 کارخانه را یک شرکت آلمانی خرید که اولین قرارداد مستقیم کشوری است که خوشبختانه انجام شده است و مدیران آلمانی تا چندی دیگر در شهر البرز مستقر خواهند شد. پیش بینی می کنیم که 50 طرح ملی را تا پایان سال جاری راه اندازی و به بهره برداری برسانیم.

 

وی اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی موظف شدیم 7 هزار و 500 طرح و واحدی که در دست اقدام است را به بهره برداری برسانیم که معمولا واحدهایی که در این زمره قرار می گیرند واحدهایی که مشکل نقدینگی داشتند یا سرمایه در گردش و یا سرمایه ثابت که خوشبختانه تا مرداد ماه سال جاری 3 هزار واحد کوچک و متوسط توانستند تسهیلات فاز اول خود را از سیستم بانکی دریافت کنند. پیش بینی ما برای دریافت این تسهیلات تا پایان سال 6 هزار واحد است.

 

ریاحی تاکید کرد: تسهیلات دوم تسهیلات 16 هزار میلیارد تومان است که برای رونق بخش صنعت و تولید اختصاص داده شد، ما در حال حاضر حدود 23 هزار واحد کوچک و متوسط در سامانه رونق و تولید ثبت کردند و خوشبختانه 7 هزار و 800 عدد از آنها به سیستم بانکی معرفی شده و حدود 267 عدد اینها موفق به دریافت تسهیلات شدند حدود هزار عدد آنها منجربه عقد قرارداد شده است.

 

وی گفت:استان هرمزگان بااخذ تسهیلات 116 واحدی  رتبه  اول را کسب کرده که استان فارس رتبه و استان آذربایجان شرقی جایگاههای بعدی قرار دارند؛ اعتبارات و تسهیلات 16 هزار میلیارد تومان هم به بخش صنعت تعلق گرفته و هم به صنایع جهاد کشاورزی تعلق گرفته است. در استان ها کارگروه رفع موانع است و کارگروه ستاد تسهیلات که استان هرمزگان با برگزاری 84 جلسه رفع موانع و برگزاری 68 جلسه ستاد تسهیل رتبه اول را دارد.

 

مشاور ارشد وزیر صنعت و معدن در خصوص تراز تجاری در صادرات و واردات کشورعنوان کرد: ما بایستی در پایان سال تراز تجاری خود را در صادرات و واردات کشور مثبت کنیم که خوشبختانه در سال گذشته 49 ملیارد دلار صادرات داشتیم و 50 میلیارد و 500 میلیون دلار واردات داشتیم که -500 میلبیارد دلار تراز منفی داشتیم و خوشبختانه امسال در چهار ماه اول 16 میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشتیم که پیش بینی می شود تا پایان سال این رقم به 52 میلیارد دلار برسد.

 

ریاحی تصریح کرد: ما در کشور 180 هزار کیلومتر خطی بوده است که در دو سال گذشته 200 هزار کیلومتر دیگر را انجام دادیم که خوشبختانه سازمان زمین شناسی یک دستگاه هواپیمای نقشه برداری خریداری کرد، ما در حال نقشه برداری از چند استان کشور هستیم که در استان خراسان جنوبی، سیستان بلوچستان و خراسان شمالی انجام می دهیم و در نوار ساحلی در دستور کار ما است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی