منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۸
شناسه خبر: 239463
گروه :خبر

فراوانی عرضه نفت به بازار جهانی که روند آن همچنان ادامه دارد و افزایش ارزش دلار در مقابل دیگر ارزهای معتبر جهان که سرمایه گذاران دارای ارزهای دیگر به جز دلار را برای خرید نفت دلسرد می کند چون خرید نفت در این حالت برای آنها گران تر تمام می‌شود، بیشترین نقش را در کاهش بهای نفت شاخص آمریکا، وست تگزاس اینترمدییت،در معاملات امروز این بازار داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ فراوانی عرضه نفت به بازار جهانی که روند آن همچنان ادامه دارد و افزایش ارزش دلار در مقابل دیگر ارزهای معتبر جهان که سرمایه گذاران دارای ارزهای دیگر به جز دلار را برای خرید نفت دلسرد می کند چون خرید نفت در این حالت برای آنها گران تر تمام می‌شود، بیشترین نقش را در کاهش بهای نفت شاخص آمریکا، وست تگزاس اینترمدییت،در معاملات امروز این بازار داشته است.
بهای هر بشکه نفت خام سبک و شیرین، وست تگزاس اینترمدییت(دبلیو.تی. آی)، که بیشتر برای قیمت گذاری نفتی که در آمریکا مصرف می شود، به کار برده می شود،در آغاز معاملات بازار نفتی نیویورک، نایمکس، برای تحویل در ماه دسامبر با بیش از دو دلار کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به 44 دلار و 22 سنت رسید.

کارشناسان کومرتزبانک می گویند فراوانی عرضه نفت به بازار جهانی عامل اصلی کاهش قیمت نفت است و پیش بینی ها حاکی از آن است این روند در کوتاه مدت نیز ادامه ادامه داشته باشد.
این کارشناسان خاطرنشان می کنند که اکنون اضافه تولید نفت هم در کشورهای عضو اوپک، هم غیر اوپک یعنی روسیه و آمریکا وجود دارد.

از همین رو، وقتی شرکت خدمات نفتی بیکر هیوزBaker Hughes، در گزارش این هفته خود خبر از کاهش دکل های حفر چاه در آمریکا می دهد سرمایه گذاران از آن استقبال می کنند. کاهش دکل های حفر چاه در آمریکا، پیش درآمدی برای کاهش تولید نفت در این کشور است که بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان است . بر اساس اعلام این شرکت ، شمار دکل های حفر چاه درآمریکا اکنون به حدی کاهش یافته است که از بیش از پنج سال پیش تاکنون چنین کاهشی در این بخش سابقه نداشته است.

اما کارشناسان کومرتزبانک می گویند کاهش شمار دکل های حفر چاه در آمریکا در نوسان قیمت نفت زیاد تاثیر گذار نبوده بلکه افزایش ارزش دلار در برابر دیگر ارزها بیشترین تاثیر را در کاهش قیمت در بازارهای جهانی داشته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر