منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: 229103
گروه :خبر
13940721000768_PhotoA

بی‌بی‌سی در گزارشی ضمن تائید موفقیت‌های جدید ارتش سوریه با کمک مبارزان شیعه و برخی عوامل دیگر به شکست نیروهای ائتلاف آمریکا در عرصه نبردهای سوریه اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شبکه خبری «بی‌بی سی» در مطلبی که در وبگاهش منتشر شده است نوشت: به دنبال حمله موشکی و زمینی روسیه در سوریه و نیز حمایت‌های مستقیم ایران و مبارزان شیعه حال ارتش نه چندان قدرتمند سوریه آشکارا بهار جدیدی را آغاز نموده است.

بر اساس این گزارش، در چند روز گذشته نیروهای «بشار اسد» و متحدانش تهاجمی را برای باز پس‌گیری اراضی از دست داده  و در وهله نخست علیه معارضین  آغاز کردند. مناطق اصلی از دیدگاه حکومت اسد و متحدانش سحل الغاب، دشت بزرگی بین حماء و حلب و نیز کوهستان‌های شمال استان لاذقیه می‌باشد.

بر اساس این گزارش، همزمان با اعلام خطر از جانب بشار اسد که بی‌شک با نیم نگاه او به نیروهای ایران و روسیه بود، تهران و مسکو تصمیم به انجام اقدام‌های لازم برای ممانعت از سقوط و حفظ متحد راهبردی خود گرفتند.

همچنین با توجه به این‌که حکومت اسد اولین خطرها را از ناحیه معارضین که از سوی عربستان سعودی، قطر و ترکیه حمایت می‌شدند و نه نیروهای داعش احساس کرد، تعجبی ندارد که بیشترین حجم حملات هوایی نیروی هوایی روسیه نیز علیه مواضع معارضین باشد.

بی بی سی در خاتمه این گزارش و در تحلیلی نوشت: درحالی که آمریکا و نیروهای ائتلاف تحت رهبری این کشور حمایت هوایی در عراق و روسیه را عاملی کلیدی برای حفظ تعادل در معادلات موجود می‌دانند اما مادامی‌که در عرصه نبرد همکاری منسجمی بین نیروهای زمینی مشاهده نگرد ، آن‌ها نمی‌توانند پیشرفت محسوسی کسب کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است