منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
شناسه خبر: 339802
گروه :خبر
1_161290

بانوی فعال فرهنگی هرمزگان در عرصه حجاب و عفاف با بیان اینکه بنیان خانواده بایستی براساس فرهنگ باشد نه اقتصاد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در بازار رکود وجود دارد اما محصولات حجاب و عفا وضعیت بهتری نسبت به سایر اصناف برخوردار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  زکی پور، فعال فرهنگی هرمزگانی است که بیش از ده سال سابقه فعالیت در NGO ریحانه خلیج فارس با هدف کار تخصصی بر روی عفاف و حجاب در استان را داراست.

زکی پور که جزو اولین افردی است که در بندرعباس در عرصه تولید و فروش محصولات حجاب فعالیتش را آغاز کرده طی این سالها  با حمایت مشتریان محصولات تولید داخلی را عرصه می نماید.

وی در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه فروش محصولات حجاب علاوه بر اقتصادی از لحاظ فرهنگی می تواند بازخورد خوبی داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه مشتریان از تمام کارهایی که ارائه شده رضایت دارندلذا به دلیل خلا موجود در بازار فعالیت خود را ادامه می دهیم .

زکی پور با اشاره به رکود در بازار بیان کرد:  دربین تمامی اصناف رکود وجود دارد به گونه ای که برخی از اصناف بر روی مرز فلجی و ورشکستی حرکت می کنند لذا نمی توان چنین بازاری را بازار خوب تلقی کرد اما با توجه به وفاداری مشتریان و جذب مشتریان جدید از وضعیت بهتری نسبت به سایر اصناف برخوردار هستیم.

بانوی فعال فرهنگی استان با بیان اینکه مشتریان عام و از همه اقشار جامعه از محصولات حجاب استفاده می نمایند، گفت: در عید نوروز با درخواست از افرادی که حجاب را بعنوان پوشش قدیمی می دانند کلیپی تهیه و در فضای مجازی منتشر شد که  قریب به 90درصد و بیشتر از محصولات ابراز رضایت کردند به گونه ای که بیننده مشاهده می کرد فرد با حجاب زیبا و شکیل تر شده است.

زکی پور اظهار کرد: فروش محصولات حجاب چون تولید ایران، دستمزد کارها در مقابل اجناس دیگر بالاتر و کالایی است که در خارج از منزل استفاده می شود و محدودیت هایی برای فروش آن وجود دارد لذا نمی تواند فعالیت صرفا اقتصادی باشد چون سودآوری آن به لحاظ بازار منطقی نیست و به دلیل وجود پوشش بومی استان 50 الی 60 درصد مشتریان را از دست می دهد.

بانوی فعال فرهنگی با اشاره به استقبال فوق العاده ازمحصولات حجاب تصریح کرد: بنیان خانواده بایستی براساس فرهنگ باشد نه اقتصاد چنانچه اگر فردی بنا دارد  کار اقتصادی انجام دهد سرمایه محدود و اندک هم می تواند کار را شروع کند با بهره گیری از فرهنگ بومی دست به فعالیت بزند.

بانوی فعال فرهنگی استان مسئولان می تواند با اعطای تسهیلات کم بهره از افراد فعال در حوزه فرهنگی و اقتصادی حمایت کنند، خاطرنشان کرد:حضور کارشناس های اقتصادی در ارگان های دولتی و ارائه مشاوره با افراد در زمینه فعالیت اقتصادی می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است