منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
شناسه خبر: 320125
گروه :خبر
73567779074416964326

کارشناس اقتصادی عنوان کرد: بنیان اقتصادی براساس روابط با کشورهای بیگانه صحیح نیست چون هدف دشمنان تضعیف کردن قدرت اقتصادی مسلمانان است لذا اقتصاد مقاومتی جریان بسیار بزرگی در راستای مقابله با جنگ اقتصادی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نصیب شناسی، کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی هرمزپرس با بیان اینکه دولت جدید هم زمان با مشکلات تحریم ها را به دست گرفت، گفت: دولت جدید در ابتدای فعالت خود اصلاح روابط خارجی با کشورهایی که از قبل تحریم هایی را علیه ما انجام داده بودند شروع کرد.

 

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه برجام از مهترین بحث های مطرح شده در دولت تدبیرو امید است، اظهارکرد: قبل از مذاکره باید کشورهای مذاکره کننده، دیدگاهها و اهداف آنها را بررسی کرد.

 

شناسی تصریح کرد: کشورهای مسلمان سه گروه دشمن در قالب کمونیست ها، صهیونیست ها و اشکی ناز دارند که دیدگاه و طرز تفکرات ضد اسلام دارند.

 

وی هدف کمونیستها با مرکزیت امریکا از بین بردن قدرت نظامی کشورهای مسلمان و بالاخص ایران دانست و افزود: هدف صهیونیست ها تخریب دین اسلام می باشد که از طریق سیاست پرورش گروههای داعشی سعی در مخدوش کردن چهره اسلام دارند.

 

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: مرکز گروه اشکی ناز اروپا است که اقشار مرفه با دیدگاه اقتصادی را در برمی گیرد که هدف آنها تضعیف کردن قدرت اقتصادی مسلمانان است با توجه به تعاریف ارائه شده متوجه می شویم که با چه هدفی به سمت ایران آمدند لذا با اهداف و دیدگاههای دشمن را بشناسیم و مطابق با آنها با دشمن رفتار کرد.

 

شناسی با بیان اینکه بنیان اقتصادی از طریق روابط با کشورهای بیگانه صحیح نیست، گفت: زمانی می توان به اهداف خود دست پیدا کرد که روی پای خود بایستیم و درون خود را تقویت کرده تا کشورهای خارجی به سمت تولیدات ایران روی بیاورند.

 

وی افزود: اقتصاد مقاومتی جریان بسیار بزرگ و خوبی است لذا اقتصاد مقاومتی جریان بسیار بزرگی در راستای مقابله با جنگ اقتصادی می باشد و  برای اجرایی آن مردمی کردن اقتصاد با توجه به ویژگی ها و ظرفیتهای آن منطقه را باید در نظر گرفت.

 

کارشناس اقتصادی با اشاره صنعت حمل و نقل دریایی در استان هرمزگان گفت: با توجه به اینکه در برهه ای از زمان که قاچاق گازوئیل رواج پیدا کرده بود باعث شد صنعت شیلات ما دچار آسیب شود و فرصتی در اختیار شناورهای چینی قرار دارد از بستر دریایی خلیج فارس سوءاستفاده کنند.

 

وی ادامه داد: شناورهای چینی با استفاده از تورهای غیرمجاز تمام ماهیان اصلی خلیج فارس را صید کردند و به صنعت شیلات ایران آسیب جدی وارد شد.

 

شناسی اظهار کرد: با توجه به کمبود آبزیان در خلیج فارس هم اکنون برای رسیدن به بازدهی بیشتر گونه های خارجی را در کشور پرورش می دهند درصورتی که پرور شگونه های خارجی به جای گونه های داخلی باعث از دست رفتن گونه ای بومی و اصلی می شود.

 

وی تصریح کرد: پرورش ماهی اصیل خلیج فارس گرچه زمان بر هست اما پیشرفت در مدت پنج سال و لاک پشتی انجام می شود اما گونه های بومی تخریب نمی شود و پیشرفت در تجدید ماهیان بومی را خواهیم داشت.

 

شناسی با اشاره به توسعه سواحل مکران بیان کرد: صنعتی کشتی سازی باید تقویت شود و کشتی های توئلید شود که عرصه رقابت با سایر کشورها ایجاد شود ظرفیت سواحل ما به گونه ای است که کشتی های غول پیکری می توانند در آن پهلو بگیرند لذا باید از این فرصت استفاده کرد.

 

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه استان هرمزگان در استفاده از ظرفیتهای خود عملکرد ضعیفی دارد، خاطرنشان کرد: ایران نسبت به سایر کشورها در عرصه بین المللی از موقعیت جغرافیایی بالاتری قرار دارد لذا  آموزش های لازم و پرورش نیروی انسانی بومی در مناظق جنوب کشور باید در دستور کار دولت و مسئولین قرار گیرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است