منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
شناسه خبر: 207065
گروه :خبر
13920930000564_PhotoA

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: توافق هسته‌ای ایران با 1+5 باید در مجلس بررسی و بند بند آن به تصویب برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عزیز اکبریان اظهار داشت: بر اساس قانون اساسی، هرگونه توافق و قرارداد میان دولت ایران با دولت‌های دیگر، باید پیش از اجرا به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه توافق هسته‌ای در همین چارچوب قرار می‌گیرد، مجلس شورای اسلامی بند بند متن توافق را با دقت بررسی و در صورت رعایت منافع ملی، آن را به تصویب می‌رساند.‌

این مقام مسئول تصریح کرد: مجلس از متن مردم تشکیل شده و وکلای مردم در خانه ملت، برای رعایت و حفظ حقوق ایران اسلامی تاکید ویژه‌ای دارند.

اکبریان بیان داشت: ما هم مانند مقام عظمای ولایت به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اعتماد داریم و از تلاش‌های آنها قدردانی می‌کنیم، اما طبق قانون باید متن توافق پیش از اجرا به تصویب قوه مقننه برسد.

وی افزود: اگر متن رسمی که توسط دولت در اختیار مجلس قرار گرفته، فاقد خطوط قرمز نظام باشد، مردم مطمئن باشند که اکثریت مطلق نمایندگان به آن رای نخواهند داد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منافع مردم و نظام همان خطوط قرمزی است که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند و مجلس بر رعایت این خطوط تاکید دارد.

اکبریان ادامه داد: عدم بازرسی از تاسیسات نظامی و غیرهسته‌ای، عدم دخالت و نظارت بیگانگان بر توانمندی دفاعی و موشکی کشور، عدم بازخواست دانشمندان هسته‌ای و ضرورت انجام تحقیق و توسعه در توانمندی‌های هسته‌ای از مهمترین خطوط قرمزی است که مد نظر نمایندگان قرار دارد.

وی تاکید کرد: منظور از تحقیق و توسعه نیز، تحقیقاتی است که نتیجه آن تولید و توسعه باشد و تحقیقاتی دانشگاهی و محدود هرگز مورد قبول نمایندگان قرار نمی‌گیرد.

اکبریان در پایان گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که مجلس بر آن تاکید دارد، عدم نظارت بر صنایع دفاعی کشور است و مردم مطمئن باشند که نظام مقدس جمهوری اسلامی چنین اجازه‌ای را به احدی نخواهد داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است