منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۸
شناسه خبر: 326732
گروه :خبر
439282

شاعر بشاگرد با بیان اینکه ساختمان اداره ارشادی در بشاگرد وجود ندارد ، افزود: قصد ندارم از کسی گلایه داشته باشم اما فضایی که بشود درآن بنام فرهنگسرا فعالیت هنری انجام داد من در بشاگرد نیافتم و بنده یک بار هم وارد ساختمان نامریی ارشاد بشاگرد نشده ام.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سال گذشته خبری مبنی بر «ارشاد بشاگرد اداره ای بدون ساختمان و فقدان ۷ سال کار فرهنگی در محرومترین نقطه کشور» در پایگاه خبری فرهنگ کده انتشار داده شد که به دنبال این خبر مسئولان استانی هیچ واکنشی نسبت به این خبر نداشتند و تنها رییس غیر مستقل اداره فرهنگ و ارشاد بشاگرد نسبت به درج این خبر واکنش نشان داد.

 

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد بشاگرد در پاسخ به گزارشی که در سایت فرهنگ کده منتشر شد ادغان کرد: شهرستان بشاگرد ساختمان اداره ارشاد مستقل دارد و در مرکز گوهران واقع شده است که آقای اعتمادی مسئول این کار است و کارهای این حوزه را انجام می‌دهد.

 

اما جای سوال همچنان باقیست که چرا 7 سال است که هنرمندان این شهرستان تاکنون اداره‌ای در بخش گوهران ندیده‌اند؟

 

امیدواریم مسئولان مربوطه پاسخی در رابطه با ابهامات ایجاد شده بیان کنند و چاره‌ای برای رفع چنین مشکلاتی در جامعه بیاندیشند جامعه‌ای که نیازمند حمایت از طرف همه ما چه از مسئول و چه غیر مسئول است.

 

باز هم به سراغ یکی دیگر از هنرمندان شهرستان بشاگرد رفتیم تا بار دیگر از زبان یکی از هنرمندان این شهرستان به گوش مسئولان برسانیم که هیچ گونه فعالیتی فرهنگی و هنری در این شهرستان صورت نمیگیرد و ساختمانی با عنوان « اداره فرهنگ و ارشاد بشاگرد» دراین شهرستان وجود ندارد و همچنین نیروی مستقلی هم شاهد آن نیستیم.

 

احمد درایی شاعر شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ، اظهار کرد: در سن 22 سالگی از دوره ی دبیرستان ناخواسته به حکم احساساتم دست به قلم میشدم ولی بعد از مدتی با توجه به اینکه با شب شعر وانجمن شعرا فاصله داشتم منزوی شدم تا اینکه تقریبا از 7یا 8سال پیش بصورت جدی و مطالعاتی وارد عرصه هنری شدم.

 

وی به نخستین اثر خود اشاره کرد و افزود: اولین اثرم با عنوان «دفتر دو جای خالی» که اشعاری که شامل غزل و چهار پاره و شعر بومی بشاگردی است در دست چاپ دارم که این اثرم 7 سال طول کشید و و دوست دارم در آینده حداقل در زمینه شعر بومی هم که شده در رفع مشکل جوانان نو پا کوشا باشم.

photo_2016-06-08_10-21-55

درایی بیان کرد: با توجه به اینکه در عرصه ورزشی هم فعالیت دارم مشوقینم بیشتر قشر ورزشکار و تعدادی از شاعران استان بودند وهستند.

 

این شاعر بشاگردی تصریح کرد: مشکلات این عرصه فقط سد راه من نیست بلکه عده ای مستعد وشاعر بومی ور بشاگرد هستند که هنوز وارد انجمن شعر نشده اند اصلا فضایی براشان محیا نشده است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار فرهنگ کده مبنی بر اینکه آیا ساختمان اداره ارشاد در شهرستان بشاگرد وجود دارد یا خیر؟ تصریح کرد: قصد ندارم از کسی گلایه داشته باشم اما فضایی که درآن بنام فرهنگسرا بتوان فعالیت هنری انجام داد من در بشاگرد نیافتم و بنده حتی یک بار هم وارد این دفتر نامریی نشده ام.

 
درایی به تنها فعالیت فرهنگی و هنری این شهرستان که با همت هنرمندان بشاگردی مقیم جاسک برگزار شد اشاره کرد و افزود: 28 اردیبهشت امسال که آن هم به همت دوستان فرهنگی بشاگردی مقیم جاسک نخستین “شب شعر بشکردی” در جاسک برگزار شد که بنده بعنوان مهمان دعوت شده بودم ومردم بشاگردی استقبال پرشوری در این مراسم داشتند.

 

 

این هنرمند بشاگردی با اشاره به اینکه هیچ یک از فعالیت های خود جوش هنرمندان این شهرستان ثبت نمی شود، بیان کرد: اگر مسئولان استانی و شهرستانی مدعی هستند که ساختمان اداره ارشادی در این شهرستان وجود دارد یک بار حداقل شب شعری برگزار شود که جوانان شعر بومی رو بشناسند.

 
وی ادامه داد: از مسئولان شهرستانی سوال کنید اگر فعالیت هنری هنرمندان ثبت می شود آیا آثار عباس زایری نیا به ثبت رسیده است یا خیر؟ عباس زایری که یک شاعر و نویسنده توانا که حتی یک بار هم از این هنرمند تقدیر نشد.

 
درایی تاکید کرد: شهرستان بشاگرد فرهنگ هست اما فرهنگسرا نیست و استعدادهایی که در بشاگرد وجود دارد کمتر از هیچ نقطه ای در ایران ما نیست و بر عکس بی تفاوتی هایی که به این منطقه میشود در جاهای دیگه نمی شود.

 

 

وی به تاثیرگذاری شعر در جامعه اشاره کرد و افزود:شعر اگر منعکس کننده احساس درونی شاعر باشد ناخوداگاه شما صدای احسن احسن را خواهید شنید و این یعنی اینکه تاثیر گذاشته ای در روح شنونده ایجاد شده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی