منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
شناسه خبر: 289507
گروه :خبر
وروودی-شهر_007

ورودی شهر بندرعباس همچنان شرایط گذشته خود را حفظ کرده است و از آنجایی که بندرعباس مهمترین کلان شهر جنوب کشور و بزرگترین بندر اقتصادی ایران است اما ورودی آن چندان جذابی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،  معمولاً ورودی شهرها زیباترین بخش شهرها را تشکیل می دهند که با ایجاد بلوار و فضای سبز و کاشت درختان صورت می پذیرد اما متاسفانه با وجود گذشت سالها هنوز هم ابتدای این بندر ثروتمند پر درآمد از داشتن ورودی زیبا و آبرومند بی بهره است.

 

از آنجایی که ورودی ها معرف کل شهر می باشند و تصویر اولیه از شهر و نخستین نشانه بصری را در ذهن ناظر شکل می دهند. ورودی شهرها باید با توجه به فرهنگ و عملکرد شهر صورت گیرد و در این صورت است که می توانند واجد درک و خوانایی، حس حضور، تشخص باشند.

 

ورودی شهر بندرعباس همچنان شرایط گذشته خود را حفظ کرده است و واقعیت این است که بندرعباس مهمترین کلان شهر جنوب کشور و بزرگترین بندر اقتصادی ایران ورودی جذابی ندارد.

 

شهرداری با  زیباسازی ورودی های شهر می تواند به درآمدزایی برسد. شرکت های معطمی که به لحاط اهمیت به طور مستقل دارای سازمان خدماتی هستند ،عامیانه تر اینکه هر کدام از این شرکت های دولتی یا خصوصی آنقدر توانایی دارند که بی دغدغه مالی، نسبت به زیبا سازی ورودی شهر قدم خیری بردارند اما با گذشت سالیان دراز هنوز اقدامی در جهت ایجاد فضای سبز ، کاشت درخت و پارک در این ورودی بسیار کلیدی انجام نشده است.

 

در دو سوی ابتدای شهر به جز ساختمان برخی از شرکت ها و دیوارهای طولانی پایانه حمل و نقل و بازارچه بابا غلام که به ایستگاه ثابتی برای خرید سوغات رانندگان مبدل شده اثری از زیبا سازی  به چشم نمی آید ، معمولاً ورودی شهرها زیباترین بخش شهرها را تشکیل می دهند که با ایجاد بلوار و فضای سبز و کاشت درختان صورت می پذیرد اما متاسفانه با وجود گذشت سالها هنوز هم ابتدای این بندر ثروتمند پر درآمد از داشتن ورودی زیبا و آبرومند بی بهره است.

 

طبیعت موجود(نماهای سنگی، شیب و اختلاف ارتفاع، رنگ خاک، گیاهان موجود و…)، خواست و همت مدیریت شهری، ساختارهای ترافیکی موجود(پل ها، رمپ و لوپما) و بهره گیری از ایده های مبتنی بر فرهنگ و هنر بومی را از امکانات موجود در اجراء طرح عنوان نمود.

برای افرادی که به دیگر شهرهای مهم کشور سفر کرده و فضای سبز و درختکاری چشم نواز ورودی شهرها را دیده اند اوضاع ورودی های زشت این بندر مهم کمی عجیب است .

ورودی های شهر دروازه های شهر محسوب می شوند که معرف هویت و فرهنگ هر شهر است و وضعیت موجود به هیچ وجه زیبنده و مطلوب بندرعباس و شهروندان نیست.

شرایط شهر باید به گونه ای باشد که مسافران عزیزی که برای نخستین بار بندرعباس را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می نمایند خاطرات خوشی را با خود به همراه ببرند و در همین راستا مدیریت شهری باید برای مناسب سازی ورودیهای شهر تدبیر ویژه ای بیاندیشد.

توجه به زیبا سازی ورودی های شهر امر بسیار مهم و لازم است که امیدواریم با حمایت مسئولان دولت و سازمان های اقتصادی حاشیه شهر و شهرداری این نقیصه مهم ترمیم شود‌.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی