منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
شناسه خبر: 290466
گروه :خبر
13654531_5442330feaaa

شهر زیبایی بندرپل ، بندرپهل در استان هرمزگان ، شهرستان بندرخمیر می باشد و بندرپل در غرب استان هرمزگان و مسافت آن با مرکز استان بندرعباس در حدود 60 کیلومتری می باشد و این شهر نزدیکترین نقطه به جزیره قشم از سرزمین اصلی می باشد و درضمن تردد مسافرین باخودرو ، و بدون خودرو در این بندر به راحتی انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،بندرپل در جنوب ایران و در کنار سواحل استان هرمزگان قرار دارد و از توابع شهرستان بندر خمیر می‌باشد. بندرپل در ۷۰ کلیومتری بندرعباس قرار دارد و هر ساله پذیرای مهمانان زیاد نوروزی است این شهر با جمعیتی بالغ بر ۶۵۰۰نفر جمعیت ساکن و۱۰۰ هزار نفر جمعیت جاری متشکل از مهمانان نوروزی و مسافرین می باشد. برای رفتن به جزیره قشم از این بندر عبور می‌کنند.

 

بندرپل شامل روستاهای چاه صحاری، پل گل‌کن، پل انگور، پل شرقی، گری شیخ، چاهرو، درگور، آل درویش و کسه می‌باشد و به روایت سدید السلطنه روستای پل انگور قدیمیترین روستای این منطقه بوده است که در قدیم کاروانها از طریق پل انگور به جزیره قشم می‌رفتند بعدها به دلیل زلزله شدید وتخریب پل انگور مردمان از این منطقه مهاجرت کرده و پس از چندین سال به این منطقه باز گشته اند و در سمت شرق روستای مخروبه ساکن شده و انجا را پل شرقی نام نهادند.

 

بیشتر مردم بندرپل سنی شافعی و گروه اندکی نیز شیعه هستند که شیعیان بندرپل اصالت مینابی، بشاگردی و رودانی دارند و از آن مناطق به بندرپل مهاجرت کرده‌اند. زبان مردم بندر پل فارسی جنوبی است که بسیاری از واژه‌های پهلوی و پارسی دری و شباهت‌هایی با زبان‌های کردی، لری و بلوچی دارد.

 

شهر زیبایی بندرپل ، بندرپهل در استان هرمزگان ، شهرستان بندرخمیر میباشد  بندرپل در غرب استان هرمزگان و مسافت آن با مرکز استان بندرعباس در حدود 60 کیلومتری میباشد این شهر نزدیکترین نقطه به جزیره قشم از سرزمین اصلی میباشد و درضمن تردد مسافرین باخودرو ، و بدون خودرو در این بندر به راحتی انجام میشود.

 

انشاءالله با احداث پل بزرگ خلیج فارس باعث ترقی روز افزون این بندر خواهد شد قشم نزدیک‌ترین جزیره ایرانی خلیج فارس به سرزمین اصلی در استان هرمزگان است.

 

به دلیل نبود راه ارتباط زمینی به قشم خودروهایی که قصد رفتن به قشم دارند از بندر پل از توابع شهرستان بندر خمیر که نزدیکترین نقطه خشکی به قشم است توسط بارج و یدک کش به بندر لافت در جزیره قشم منتقل می‌شوند.

 

اکنون عمده مشکل در زمینه تردد خودروها و مسافران از(بندر پهل بندرخمیر به لافت قشم) به دلیل نبود پل است و امید است با تکمیل هرچه سریع‌تر پل‌خلیج فارس راه ارتباط زمینی بین این جزیره بزرگ و سرزمین اصلی گشوده شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است