منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
شناسه خبر: 255874
گروه :خبر
3
 

نگاهی به مشکلات فضای سبز سیریک؛

بندر نقره ای کوهستک فاقد امکانات رفاهی و تفریحی

شهر بندر کوهستک که تبدیل شدن آن از روستا به شهر بیش از 2 سال از عمر آن می گذرد ولی متاسفانه اثری از تغییر و تحول ساختار شهری یا مبلمان شهری در آن مشاهده نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، بندر کوهستک یکی از شهرهای تفریحی توریستی شهرستان سیریک و استان هرمزگان است که با توجه به موقعیت مناسبت گردشگری از سوی مسئولین تاکنون توجه جدی به آن نشده است و تنها علت استقبال مردم و گردشگران از این بندر بخاطر موقعیت های خدادی و طبیعی آن است.

علی رغم اینکه میهمانان و مسافران زیادی در روزهای تعطیل پنچ شنبه و جمعه ها و در فصول سال بویژه در ایام نوروز گردشگران زیادی از شهرستان های استان و استان های همجوار و سایر مناطق کشور حضور می یابند ولی متاسفانه وجود این موقعیت استراتژیکی و تفریحی بکر جای کمبود خدمات و امکانات برای مسافران درخور شان نبوده و همچنان مسافران در هنگام حضور از وضعیت فعلی نارضایت می باشند.

شهر بندر کوهستک دارای سواحلی بکر ماسه ای و نقره ای ، اسکله صیادی مجهز ، گمرگ ، و درختان خودروی که در ضلع جنوبی و کوههای خاص و منحصر بفردی که در ورودی آن می باشد و غروب دل انگیز خورشید که بسیار چشم نواز و چشم هر گردشگر و مسافری را به خود جلب می کند،که با همه این موهبت ها جای بسی تاسف را در نگاه هر میهمان و گردشگری بعلت عدم توجه و فراهم آوردن اندک امکاناتی را حیرت آور کرده است.

شهر بندر کوهستک با جمعیت بالای 3500 نفر بعنوان مرکز بخش بمانی یک پارک یا بوستانی با حداقل امکانات بازی حتی برای کودکان ندارد و تنها سرسره و تاب آن مر بوط به دوران دهیاری می باشد که همه آنها نیز زنگ زده و غیر قابل استفاده می باشند.

امروزه با توجه به پیشرفت روستاها و شهرها توسعه پایدار دارای سه اصل پایداری اقتصادی، پایداری اجتماعی و پایداری محیط زیست است که به نظر نمی رسد در این شهر بندر از سوی متولیان در مدت گذشته گام های اثر گذار ی برداشته شده است.
شهر پایدار شهری است که به چند نیاز اساسی جامعه انسانی مانند نیازهای روحی، روانی و عاطفی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین نیاز به برخورداری از شبکه‌های وسیع ارتباطی به‌منظور کنش‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، زیست‌محیطی یا و ویژگی‌های اکولوژیک شهرنشینان پاسخ داده باشد.
امیدواریم در این شهر بندری که توانایی تبدیل شدن به قطب گردشگری و اقتصادی را برخوردار است مجموعه شهرداری و شورای اسلامی بتوانند متناسب با نیازمندیهای شهر در جهت رفع مسائل و مشکلات پیش و پا افتاده در گام نخست و توجه به زیرساخت ها در مراحل بعدی به مردم و میهمانان ارئه خدمات نمایند.

2 4 1
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی