منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
شناسه خبر: 355925
گروه :خبر
53005_orig

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار کرد:بندر شهید باهنر را پیشروترین بندر تجاری کشور در زمینه مبادلات اقتصادی به ویژه در زمینه صادرات غیرنفتی با کشور عمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد محسنی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در جمع خبرنگاران راه اندازی خط تجاری و مسافربری بندرشهید باهنر با بندر خصب و شناس عمان زمینه تردد مستمر مسافران و گردشگران ایرانی به عمان و بالعکس را فراهم می کند، گفت:تمهیدات لازم به منظور استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در بندر شهید باهنر برای  ارائه روادید به اتباع عمانی فراهم شده است.

وی افزود:در بندر خصب عمان نیز نمایندگی وزارت خارجه عمان برای ایجاد امکان تردد اتباع ایرانی مستقر شده تا تردد اتباع دو کشور تسهیل شود.

محسنی اظهار کرد: شناور کاتاماران عمانی با نام”الحلانیات” فعالیت های ترابری در این خط مسافری دریایی را انجام می‌دهد و شناورهای با ملیت ایرانی نیز برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت شناور عمانی در این خط مسافری را حدود ۱۰۰ نفر می باشد، تصریح کرد:امکان سفر به همراه خودروی شخصی نیز در این خط مسافری به هر دو کشور عمان و ایران فراهم شده و این شاور قابلیت حمل ۲۲ تا ۲۴ خودرو را داراست.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به قرابت های فرهنگی و اجتماعی استان هرمزگان با استان (مسندم) عمان، رونق بخشی در حوزه تجارت و مسافرت‌های دریایی بین این دو کشور تاکید کرد:بندر شهید باهنر را پیشروترین بندر تجاری کشور در زمینه مبادلات اقتصادی به ویژه در زمینه صادرات غیرنفتی با کشور عمان است  و عمده کالاهای صادراتی ایرانی به عمان مصالح ساختمانی، میوه و تره‌بار و دام زنده است که بازار قابل توجه عمان را به خود اختصاص داده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است