منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۴
شناسه خبر: 181525
گروه :خبر
cinema-2

نویسنده وهنرمند بندرلنگه گفت : نبودسینما و مکانهای مناسب و استاندارد برای فعالیت گروه‌های هنری در بندرلنگه یکی از مشکلات عمده‌ای است و هنرمندان این شهر همواره با آن دست در گریبان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، فتح الله کمانداری نویسنده وهنرمند بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده به مقوله فرهنگ و پرکردن اوقات فراغت مردم پرداخت و اظهار کرد :  شهرستان بندرلنگه با جمعیتی بالغ بر26هزار نفر و پیشینه تاریخی ازمردمانی هنرمند و هنردوست متاسفانه فاقد سینما می باشد و این در حالیست که سینما یکی از مواردی است که در آن به مقوله فرهنگ بسیار تاکید دارد و اندیشه ها و افکار مردم به سوی دستاوردهای هنری بر روی پرده سینما سوق داده می شود و این امر سبب رشدفرهنگ درجامعه می گردد.

نویسنده وهنرمند بندرلنگه با بیان اینکه افراد به صورت انفرادی، خانوادگی ویا دوستانه برای پر کردن بخشی از زندگی خود به سینما می روند، افزود : سینما؛ مکانی که برای تفریح سالم جامعه در کنار دیگر مکان های تفریحی در نظر گرفته شده است ولی متاسفانه در شهرستان بندرلنگه به دلیل نبود سینما این نوع تفریح و پر کردن اوقات فراغت به دور از ذهن پنداشته می شود.

کمانداری وجودیک سالن فرهنگ‌سرا ، نبودسینما و مکانهای مناسب و استاندارد برای فعالیت گروه‌های هنری در بندرلنگه یکی از مشکلات عمده‌ای است دانست و گفت : هنرمندان این شهر همواره با آن دست در گریبان هستند.

وی وجود سینما در هر شهر زمینه‌ساز فرهنگ تئاتر و سینما دانست و تصریح کرد : استفاده خانواده‌ها در اوقات فراغت از این مکان فرهنگی می‌تواند سبب ارتقای فرهنگ هنری در شهروندان شود.

وی بیان کرد : شهر بندرلنگه، شهر مردم فرهنگ پرور با داشتن جمعیتی بالغ بر 26هزارنفر سالهاست که منتظر داشتن یک پرده سینما هستند در حالی که پتانسیل دومین شهر استان از نظر فرهنگ و هنر بر هیچ کس پوشیده نیست وتنها سالن این شهرستان که خود چندمنظوره است که به دلیل استفاده بی رویه روبه خرابی وفرسودگی می باشد

کمانداری اضافه کرد : بندرلنگه مردم از نبود سینما رنج می برند و سالن های ویژه نمایش فیلم وجود ندارد در بسیاری از نقاط جهان حتی با یک سالن کوچک و دستگاه های دیجیتال پخش که هر روز نیز کوچک تر می شوند، نیز یک سینمای کوچک و شاید خانگی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه سینما یکی از رسانه های پرمخاطبی می باشد که اکثر جوانان تمایل به آن دارند و یکی از پایه های فرهنگی هر شهر محسوب می گردد افزود : یکی از کارکردهای آن ایجاد روحیه شوق و نشاط در نسل جوان است.

نویسنده وهنرمند بندرلنگه ادامه داد : زمانی که جوانان وخانواده های لنگه ای مکان خاصی جهت گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند خواه نا خواه به تفریح های نامناسب روی می آورند و همین امر می تواند زمینه ساز افزایش آسیب های اجتماعی باشد.

کمانداری با اشاره به اینکه سینما برای این شهر یک نیاز است اظهار کرد : جوانان شهر ، بدلیل نبود مکان های تفریحی در شهر، احساس سردرگمی و نبود شور ونشاط بسیار زیادی دارند و به نوعی می توان گفت شاداب بودن و داشتن روحیه در بین جوانان به دلیل نبود مکان های تفریحی سالم از بین رفته و به نوعی دچار سرخورگی شده اند.

وی تصریح کرد : سینما‌ها در دنیا هر روز مدرن‌تر می‌شوند و جوان‌های ما باید دست به دعا باشند تا با همت و توجه مسئولان ، با ایجاد یک همدلی ، یک سینما در بندرلنگه ساخته شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است