منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۳
شناسه خبر: 185530
گروه :خبر
SleepyFox_20121231

در مناطق جنوب ایران بخصوص بوشهر و شهرستانهای استان هرمزگان بویژه بندرلنگه بنام توره و یا تاته توره و همچنین روهه نیز نامیده می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز ” روباه جانوری از تیره‌ی سگسانان است که تقریباً در همه جای دنیا زندگی می‌کند و در سراسر دنیا روباه‌ها به رنگ‌های مختلف دیده می‌شوند.

روباه‌ها در بعضی جاهای دنیا از جانب شکارچیان در معرض خطر هستند و شکارچیان گاهی روباه‌ها را برای پوست پرمو و نرم آن بدام می‌اندازند و شکار می‌کنند.
در مناطق جنوب ایران بخصوص بوشهر و شهرستانهای استان هرمزگان بویژه بندرلنگه بنام توره و یا تاته توره و همچنین روهه نیز نامیده می‌شود و جالب توجه اینجاست درشهربندرلنگه نوع روباه قهوه ای به وفور یافت میشود.
این شهر زیستگاه امنی برای این نوع روباه می باشد ومردم این بندر به دیدن روباه نیز عادت کرده اند.

این جاندار هیچگونه مزاحمتی رابرای مردم این منطقه نداشته است وازآنجا که دین مبین اسلام تعدی به حقوق حیوانات‌، از مصادیق ظلم است که اسلام پیروان خود را از آن نهی و درموردحمایت از حیونات دستورات وتاکیداتی نیز داشته که از آن جمله میتوان به فرمایش مولا علی (ع) اشاره نمود که می فرماید:اگر آسمان‌های هفت گانه و آن چه تحت آن است (تمام هستی‌) را به من دهند تا تعدی به یک مورچه کنم و به ظلم دانه‌ای را از او بستانم این کار را نمی‌کنم‌.(نهج البلاغه‌، خ ۲۲۴٫) و مردم این منطقه پایبنداین دستورات وفریضه های دینی می باشند وبه هیچ عنوان این موجودات را مورداذیت وآزار قرارنمیدهند .

چه خوب است مسئولین مربوطه بندرلنگه را زیستگاه امن این نوع روباه نیز معرفی کنند ومستند سازان طبیعت گردان وگردشگران را برای تماشای این نوع روباه به این شهرستان سوق دهند وجهت بقای نسل این نوع حیوان کمیاب تدابیری بیشتری رادرنظر بگیرند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند