منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
شناسه خبر: 320029
گروه :خبر
IMG_5279

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه فرهنگ سلامت بندرعباس با سمتی رود که مردم شهر تحرک داشته باشند، افزود: با توجه به اینکه بندرعباس فضای استاندارد برای ورزش ندارد احداث جاده سلامت از نیازهای شهر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛پیاده روی بهتر نوع ورزش می باشد که تاثیرات بسزایی را بر جسم و روح انسان دارد  و بدون نیاز به امکانات و تجهیزات خاص امکان انجام این ورزش برای همه وجود دارد.

 

با گسترش زندگی شهر نشینی و تغییر بافت شهرها از خانه های بزرگ و ویلایی به آپارتمان هایی کوچک و محصور عموما امکان تحرک و فعالیت های ورزشی در مردم کاسته شده از سوی دیگر با وجود هزینه های زندگی تمایل مردم به پیاده روی بیش از سایر ورزش هاست.

 

برگزاری دوره ای همایش های پیاده روی همگانی و حضور گسترده مردم نیز در این ورزش همگانی نشان از اهمیت پیاده وری بین اقشار مختلف جامعه دارد.

 

شهرستان بندرعباس از جمله شهرهای اقتصادی است که عموم مردم اکثر ساعات روز را به کار و فعالیت اقتصادی مشغول می باشند و ساعات کمتری را برای انجام امور فردی صرف می کنند که این امر باعث بروز یماری های همچون دیابت، فشار خون بالا، چاقی مفرط و غیره در مردم بندرعباس شده است.

 

از سوی دیگر تغییر ذائقه مردم از غذا های سنتی و دریایی به سوی غذاهای آماده و فست فود ها نیز از دیگر عوامل مهم بروز مشکلات جسمی در مردم شده است این امر موجب شده تا بسیاری برای حفظ سلامت خود به ورزش پیاده روی  متمایل شوند.

 

شهربندرعباس با وجود نوار ساحلی و پارک های متعدد در شهر از داشتن فضا خاص برای ورزش پیاده وری محروم است و این امر موجب شده تا شهروندانی که تمایل به پیاده روی دارند فعالیت ورزشی خود را در کنار خیابان ها انجام دهند.

 

ساعات اولیه صبح و بعدازظهر ها اکثر خیابان های شهر شاهد افردای است که به صورت فردی و یا جمعی مشغول پیاده روی هستند که این جدا از ماهیت ورزش، مشکلاتی را همچون احتمال وقوع تصادفات  با خود به همراه دارد.

 

محمد شکاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با تاکید بر احداث جاده سلامت در بندرعباس گفت:طرح احداث جاده سلامت از سوی علوم پزشکی به شهرداری ارائه شده که با آن نیز موافقت شده است اما تاکنون احداث آن به تعویق افتاده است.

 

وی اظهار کرد:با توجه به اینکه بندرعباس فضای استاندارد برای ورزش ندارد احداث جاده سلامت از نیازهای شهر است.

 

شکاری با بیان اینکه فرهنگ سلامت بندرعباس با سمتی رود که مردم شهر تحرک داشته باشند، افزود: جاده سلامت دارای فضای  پیاده روی به طول پنج کیلومتر است که شهروندان با استفاده از آن می توانند به فعالیت و ورزش بپردازند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی