منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
شناسه خبر: 279928
گروه :خبر
13900727111448_PhotoA
 

پس از ناکامی مقابل ارتش و انصارالله یمن

«بلک واتر» نیروهایش را از یمن خارج می‌کند

شرکت امنیتی-اجاره‌ای «بلک واتر» از قصد خود برای خارج کردن نیروهایش از یمن خبر داد؛ بلک‌واتر آمریکایی که توسط عربستان و امارات علیه ارتش و مردم یمن به خدمت گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شرکت امنیتی «بلک واتر» در پی تشدید خسارت‌های جانی نیروهایش در یمن، تصمیم به خارج کردن عناصرش از جنگ یمن گرفت.

شرکت امنیتی «بلک واتر» روز گذشته (سه شنبه) تصمیم گرفت که عناصر موسوم به «نیروهای ضربت» مهمترین گردان فعال در نبرد یمن را از جبهه «العمری» واقع در استان «تعز» خارج کند.

بر اساس این گزارش، شرکت بلک واتر این تصمیم را به دنبال تشدید خسارت‌های جانی که عناصرش در جبهه العمری متحمل شده‌اند، اتخاذ کرد. تا کنون هفت عنصر این شرکت آمریکایی کشته، 39 تن زخمی و سه نفر دیگر انیز مفقود شده‌اند.

همچنین 49 درصد سهام شرکت آمریکایی بلک واتر متعلق به خانواده حاکم در امارات متحده عربی است.

مقامات اماراتی پنج هواپیما را برای خارج کردن ده‌ها نیروی بلک واتر از طریق فرودگاه بین‌المللی عدن اجاره کرده و به یمن اعزام کرده‌اند.

این گزارش حاکی است که تصمیم شرکت بلک واتر به خارج کردن نیروهایش از جبهه العمری، تنش و دستپاچگی نیروهای اماراتی را به دنبال داشته است؛ نیروهایی که در نبرد علیه یمن شرکت کرده‌اند.

پیش از این و در تاریخ 9 دسامبر 2015، «ماسیاس باکنباه» از فرماندهان بلک‌واتر در یمن که اصالتا مکزیکی است، در درگیری‌ها کشته شد.

او که قصد داشت با پشتیبانی مزدوران سودانی، خود را به اردوگاه نظامی «العمری» نزدیک منطقه «ذباب» و «باب المندب» برساند، در این مسیر به دام نیروهای یمنی افتاد و کشته شد و یکی از سخت‌ترین ضربات بر پیکر نیروهای اجاره‌ای بلک‌واتر در یمن وارد شد.

چند روز قبل‌تر از آن نیز، هفت نیروی کلمبیایی و فرمانده استرالیایی آنها که همگی از نیروهای شرکت امنیتی بلک واتر بودند، در درگیری با نیروهای یمنی در استان تعز (جنوب غرب یمن) کشته شده بودند.

نیروهای کلمبیایی نیز جزء نیروهای اجاره‌ای عربستان و امارات و عضو بلک‌واتر بودند که با عنوان ائتلاف عربی در یمن به مردم این کشور حمله می‌کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است