منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 343906
گروه :خبر
5

فرماندار شهرستان سیریک گفت: بعد از وقفه چند ماهه صادرات دوباره صادرات یونجه از اسکله چند منظوره شهرستان سیریک آغاز شد و تاکنون بیش از 25 تن یونج به کشور های حاشیه حوزه خلیج فارس صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد:  ارزش های محموله های صادره شده بیش از 22 هزار پانصد دلار بوده که برای کشور ارز آوری داشته است.

وی افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال بیش از  1250 تن به ارزش 375 هزار دلار  به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس و کشورهای عمان ، امارت و کویت صادره شود.

نماینده عالی دولت در  شهرستان سیریک تصریح کرد: با  رونق صادرات از مجتمع بندری سیریک (اسکله چندمنظوره سیریک) ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان و مردم شهرستان ارز آوری خوبی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

ایزدی پور بیان کرد: بیشتر محموله های صادره شده یونجه به کشورهای امارات متحده عربی و کشور عمان بوده است.

وی افزود: علی رغم عدم  تکمیل برخی زیر ساخت های  صادرات در  اسکله های شهرستان در سال گذشته و سال جاری  محصول و کالاهایی شامل یونجه، خرما ، شیره خرما، خرمای دامی، علوفه، حصیر، صنایع دستی، دام زنده سبک و سنگین  به کشورهای عمان، امارات و کویت صادر شده است.

فرماندار شهرستان سیریک یادآور شد: در صورت تکمیل پسکرانه های اسکله چند منظوره سیریک و تسهیل در صادرات کالاها، محصولات سبزی، صیفی جات و صادرات کالاهای غیر نفتی  اشتغالزایی و رونق اقتصادی خوبی هم در شهرستان سیریک و هم شرق استان فراهم خواهد شد.

ایزدی پور بیان کرد: شهرستان سیریک با توجه به نزدیکی به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس بویژه کشورهای عمان و امارت متحده عربی و برخورداری  از دو گمرگ فعال بندر کوهستک و شهر سیریک و مجتمع بندری و وجود دومین اسلکه بزرگ استان  از نظر وسعت حوضچه  و توسعه سواحل مکران می تواند ضمن اشتغالزایی به قطب تجارت استان تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان سیریک بیش از یکصد فروند لنچ تجاری مشغول فعالیت  در قالب ته لنجی هستند که در صورت احیای پسکرانه ها و ارتقای فعالیت ته لنجی به بازرگانی و تجاری در شهرستان ضمن بهبود و رونق صادرات باعث اشتغالزایی و مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی خواهد شد.

شهرستان سیریک دارای دو گمرگ فعال شهر بندر کوهستک و شهر سیریک است وحدود 100 فروند لنج تجاری مشغول فعالیت تجاری هستند .

انتهای پیام/ت

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان