منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
شناسه خبر: 293740
گروه :خبر
IMG_0023

مدرس حوزه های علمیه حاجی آباد گفت: حضرت فاطمه(س) خود را سپر بلای علی (علیه السلام) می کند تا گزندی به ولایت نرسد و امت فراموشکار با دستان خود چراغ ولایت را خاموش نکنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ حجت الاسلام موئینه مدرس حوزه های علمیه حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم ، اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) چنان خدماتی به اسلام ارائه داده‌اند که باید بشریت را مدیون شخصیت ایشان دانست آن حضرت نه تنها در زمان سختی‌ها پشتیبان پیامبر اعظم(ص) بودند، بلکه در مدت حیات کوتاه‌شان پس از پیامبر، استقامتی در راه دفاع از ولایت داشتند که در طول تاریخ نمی‌توان همتایی برای آن یافت.

 

وی یادآور شد: بعد از اینکه عبد الله فرزند پیامبر از دنیا رفت مشرکان مسخره کردند و پیامبر(ص) را ابتر نامیدند چون عرب فرزند پسر را ادامه دهنده ی راه پدر و زنده نگهدارنده ی نامش می دانستند. اما خداوند متعال از آن حکمت بزرگی که در خلقت فاطمه داشت در جواب مشرکان وجود فاطمه را برای پیامبر(ص) کوثر یعنی خیر کثیر معرفی می کند.

 

وی بیان داشت: آنجا که به سلیمان نبی قدرت تکلم با حیوانات را می دهد که به وسیله آن پیامبر خدا چه خدماتی به امتش می دهد یا به داوود که فن زره سازی  می آموزد و برای امتش که در جنگ ها شرکت می کردند چه به سودشان می شود.

 

حجت الاسلام موئینه اظهار داشت: نگاه به کوثر فقط یک نگاه شخصی و ازدیاد نسلی برای پیامبر(ص) نیست بلکه این کوثر خیر جاری برای امت تا قیامت است، قیامتی که روایت داریم می فرمایند “فطم من احبها من النار”- محبین این کوثر یعنی فاطمه از آتش جهنم دورند.

 

وی ادامه داد: اما این کوثر برای علی (علیه السلام) در نهایتش قرار دارد آنجا که پیامبر(ص) بعد از ازدواج این دو از حضرت علی (علیه السلام)   می پرسد همسرت را چگونه یافتی می فرماید نعم العون فی طاعت الله- بهترین یاور در اطاعت خدا. اوج خیر کثیر فاطمه در یاری ولایت است در فداکاری تا پای جان برای ولایت است.

 

حجت الاسلام موئینه افزود: آنجا که خود را سپر بلای علی (علیه السلام) می کند تا گزندی به ولایت نرسد و امت فراموشکار با دستان خود چراغ ولایت را خاموش نکنند باز هم به این بر میگردیم که این کوثر خیر کثیرش برای امت است اما امان از امتی که کوثرش را نشناختند و چه مزدی به رسالت پیامبر دادند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان