منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۳
شناسه خبر: 209433
گروه :خبر
13940506000364_PhotoA

رئیس جمهور سوریه با اشاره به لزوم حضور ایران و روسیه در قلب همه طرح‌های پیشنهادی برای حل بحران سوریه تأکید کرد که دمشق به آمریکا و کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی هیچ اطمینانی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در سایه چالش‌های بسیاری که سوریه با آن روبه‌روست از نظر «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور نبرد نظامی همچنان مفید بودن خود را در برابر حمله و ضد حمله دشمنان نشان داده است.

به گزارش روزنامه «البناء» لبنان، کسانی که اخیرا با بشار اسد دیدار کردند از پذیرش هر گونه طرح سیاسی برای بحران سوریه از سوی این کشور خبر دادند. البته به گفته این افراد در صورتی دمشق با این طرح‌ها موافقت خواهد کرد که روسیه و ایران در دل این طرح‌ها حضور داشته باشند.

به گفته این افراد، سوریه به آمریکا و کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هیچ اطمینانی ندارد و بر این باور است که اگر این کشورها در پی راه حلی برای بحران بودند فورا منابع تروریسم را از بین می‌بردند، مرزهای ترکیه را می‌بستند و جلوی همه کسانی را می‌گرفتند که همچنان از تروریسم در سوریه حمایت مالی می‌کند.

بشار اسد در پاسخ به کسانی که به وی گفتند «احتمال دارد ایران شما را برای حل و فصل بحران قربانی کند» خندید و به گفته افرادی که با وی دیدار کردند او می‌گوید که بحران، مسئله مربوط به افراد یا عواطف آنان نیست؛ زیرا مصلحت ایران و مقاومت در ثبات سوریه و صلابت آن است همانطور که مصلحت سوریه در ثبات مواضع خود با همپیمانانش است.

به گزارش روزنامه البناء، «چه بسا اسد پیام‌هایی [از سوی] ایران و روسیه داشته باشد که با آنچه گفته شده و می‌شود در تناقض است. چه بسا وی می‌داند کسی که از این مسائل خبر می‌دهد قصد دارد از یک سو میان ایران و سوریه جدایی بیاندازد و از سوی دیگر قصد دارد ایران را تضعیف کند».

بنا بر این گزارش، مسیر وزش بادهای بین‌المللی کم کم در حال تغییر است ولی اعتماد رئیس جمهور سوریه به این بادها اندک است و از این روی باید بر موضع سیاسی و نظامی با صلابت ایستادگی کند و اولویت را به داخل سوریه بدهد. همچنین اگر در هر طرح سیاسی چیزی وجود داشته باشد که با سوریه و نقش این کشور همخوانی داشته باشد وی در تعامل مثبت با آن تردید نمی‌کند و هیچ چیز مانع از ایجاد تحولات نظامی مهم در طی هفته‌های آتی نخواهد شد که با جنبش دیپلماسی همزمان است

کسانی که با رئیس جمهور سوریه دیدار داشتند تأکید کردند که جهانیان نظر بشار اسد درباره مبارزه با تروریسم را پذیرفته‌اند ولی به گفته بشار اسد، «متأسفانه زمانی قانع شدند که تروریسم بر در خانه‌هایشان آمد و مردمشان را از بین برد. هر چند که ما بارها هشدار دادیم و از طریق نماینده خود در سازمان ملل اطلاعان دقیقی به این کشورها فرستادیم».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است